Zavrieť

Porady

Nákup akcií do nákladov v dobe nákupu?

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať na spôsob účtovania. Firma podniká v poskytovaní poradenských služieb. Povedzme, že za prvé štyri mesiace dosiahne zisk 40000 + DPH eur, DPH prirodzene odvedie štátu a za 40000 zisku sa v piatom kalendárnom mesiaci rozhodne nakúpiť akcie so zámerom držať ich dlhodobo na verejnej burze cenných papierov. Podľa mojej logiky by sa nákup akcií mal počítať do nákladov. Na konci daňového obdobia teda v spoločnosti nevznikol žiadny zisk a spoločnosť nebude platiť žiadne dane z príjmov? Povedzme po piatich rokoch, ak sa firma rozhodne akcie predať, zaplatí daň z príjmu z rozdielu medzi nákupnou a predajnou cenou cenných papierov? Je moje uvažovanie správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika474 je offline (nepripojený) monika474

    monika474
    Bohužiaľ uvažovanie nie je správne. Pri kúpe akcií ide o uloženie voľných finančných prostriedkov za účelom ich zhodnotenia a dosiahnutia zisku. Kúpa cenných papierov sa účtuje na účtoch krátkodobého alebo dlhodobého finančného majetku. Ide teda o vaše aktívum a nie náklad.

    Nákup akcií do nákladov v dobe nákupu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.