Zavrieť

Porady

Dozvedela som sa že mám 6 rokov zrušený trvalý pobyt.

Dozvedela som sa že mám 6 rokov zrušený trvalý pobyt čo mám robiť? Bývame v prenájme tu si nemôžme dať trvalý pobyt .
ivka70 otazka je: naco to potrebujete. Aktualne vam uradna posta chodi na miestny urad, kde ste mali posledne bydlisko.
Zriadenim elektronickej schranky (OP s cipom a aktivaciou) by ste vacsinu takejto posty dostavali elektronicky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Potom máš trvalý pobyt v obci, kde si mala posledný trvalý pobyt. Bez ulice a čísla domu. Trvalým pobytom je teda názov obce.

    Pozri § 5 zákona o hlásení pobytu občanov:

    § 5
    Občan, ktorému bol trvalý pobyt zrušený podľa § 7 ods. 1 písm. d) až g) a ktorý sa nemôže prihlásiť na trvalý pobyt podľa § 3 alebo 4, sa môže prihlásiť na trvalý pobyt v ohlasovni v mieste, kde sa zdržiava. V takom prípade občan predkladá iba doklad podľa § 3 ods. 8 písm. a), ak ho nemá, doklad podľa § 3 ods. 8 písm. b) a ako miesto trvalého pobytu sa uvedie iba obec pobytu. Adresa sídla obecného úradu tejto obce je adresou takého občana na účely doručovania písomností od orgánov verejnej správy a iných štátnych orgánov a na účely zápisu do zoznamu voličov. Obec je povinná spôsobom v mieste obvyklým, najmä oznámením na úradnej tabuli, upozorniť prihláseného občana, že mu bola alebo že mu má byť doručená písomnosť.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Luckaaaa No ale ja som o ničom 6 rokov nevedela každý sa na každého vyhovára že nevedia o ničom choré nik nič nepovie,neporadí ...
    ivka70 Zrusit ti trvaly pobyt mohol len vlastnik nehnutelnosti, kde si ho mala predtym ...tam sa obrat.
    Informacia o tom bola na vyvesnej tabuli, kde ma povinnost urad o tom informovat. Inu povinnost nema.
    Chobot A kde si mala predtým trvalý pobyt? U svokry? Komu patrí tá nehnuteľnosť, kde si mala trvalý pobyt? Svokre? Tak to mohla urobiť.

    A kto ti to mal oznámiť? Jedine svokra ti mala povedať, že ti ruší trvalý pobyt. Ak to neurobila, vybav si to s ňou.

    Ak sa tvári, že nič, tak klame. Ona musela iniciatívne ísť na miestny úrad a zrušiť ti TP, Obec to neurobí z vlastnej iniciatívy.
    Luckaaaa Svokra sa tvári že o ničom nevie a bude sa usmievať ako by nič
    Katy a R Svokra má na to právo - ak je majiteľkou nehnuteľnosti. a to, že si nevedela o tom ??? - to už sú vaše veci (a vzájomné vzťahy). treba čítať tabule v meste - resp webovú stránku mesta.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    TP sa da dat aj na byt v podnajme, aj vam da prenajimatel na to suhlas.

    Ak neda a iny podnajom, kde by to mohol prenajimatel odsuhlasit, nenajdete, tak dalsie moznosti je kupit vlastny byt/dom ci dohodnut sa s nejakym znamym/rodinou, ci by nebol ochotny vas na TP "prichylit" .

    Napr. v BA existuje takato "sluzba" platena - ked si das vyhladat, da sa prihlasit na TP a budu ta aj informovat o poste - za nejaky maly mesacny poplatok (nieco ako virtualne sidlo pre firmy, tak toto je virtualny TP)
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Luckaaaa No kúpiť nehnuteľnosť nepripadá do úvahy pretože som nezamestnaná mám 2 maloleté deti tie majú trvalý pobyt pri svokre to som si myslela aj o sebe . O zrušení trvalého pobytu som sa dozvedela tak že mi prišla pošta s inou adresou z poisťovne som tam volala a povedali že im.to obecný úrad nariadil za 6 rokov aby mi nič žiadne upozornenie neprišlo nechápem každý sa na každého vyhovára že nik.nic o ničom nevie je to chore
    Luckaaaa No na čo bez trvalého pobytu človek nič nevybaví...
    Jarka 1 Manžela nespomínaš. Mám tomu rozumieť tak, že žiješ už 6 rokov sama s deťmi v podnájme? Svokra je stále svokra, alebo už exsvokra?
    Luckaaaa Stále svokra manžel stojí na mojej strane dnes si bol.menit občiansky lebo mu vypršala platnosť on sa dozvedel že 3 roky má zrušený trvalý pobyt celé zle tiež nevedel o nicom dozvedel sa to dnes nádhera nik nič nedopraje teraz aspoň viem prečo sa nechcú ľudia sobášiť
    ivka70 co ma spolocne to ,ze ludia sa chcu si nechcu sobasit, s tym, ze svokra zrusila TP synovi aj neveste? svokru si predsa neberies a kedze s nou nebyvas, nema voci tebe ziadne zavazky
    asi vase vztahy s nou nie su v poriadku, ked o takom zavaznom kroku vas svokra ani neinformovala ....
    inak, svokor nezije? syn (manzel tvoj) nema podiel v dome?
    Luckaaaa Svokor žije ale nič ho netrápi absolútne žiadna chrbtova kosť ani vlastne vnúčatá ich nepoznajú a to bývajú o ulicu ďalej sa môžu hanbiť a robia furt peklo nie aby boli radi že ich syn je šťastný a budú mu ničiť život ...
    misoft Nuž - karma ich raz dostihne! Nedaj Bože - pominú sa a ako sa ONI správali k svojim príbuzným, tak sa i oni budú správať k ich miestu posledného odpočinku! Napokon (sorry) po nich nič nezostane, ostanú zabudnutí....
    Luckaaaa Výstižné napísané
    BXLmiami Nuž rozčuľuješ sa,ale toto je výlučne vec Vašej rodiny.Za to aké sú tam vzťahy nemôže okolie,koho to má trápiť?
      zbaliť

    romaker je offline (nepripojený) romaker

    human romaker
    MOŽNO sa zrušením trvalého pobytu svokrovci zbavili rizika, že k nim nabehne exekútor a zhabe všetko na čo nebudú mať doklad o kúpe. Exekútora nezaujíma, že sú to Vaše dlhy a nie svokrovcov.
    MOŽNO svokrovci teraz ušetria, lebo ak majú nahlásené o dve osoby viac, tak viac platia aj za smetné, viac aj za stočné /ak je tam len studňa/ .
    Ak tam nebývate, a máte zlé vzťahy, tak prečo by Vám tam mala chodiť napr. pošta ?
    Ak bývate v podnájme, tak aspoň prechodný pobyt by Vám majiteľ MOHOL vybaviť, ak nie , tak sa bojí, že keď prestanete platiť, tak Vás ťažko vyhodí, lebo máte malé deti. To je častý jav.
    Musíte sa zmieriť so svokrovcami, alebo sa zmierte s faktom, že ste dvaja bezdomovci s dvomi deťmi.
    misoft Možno, možno....
    V prípade exekúcie - trvalý pobyt nezakladá nárok na majetok!
    Ak by "nabehol" - vlastník mohol dať vylúčiť svoje veci z exekúcie.
    V prípade nahlásených osôb a poplatkov - je to rozdiel niekedy len pár €.

    V tomto prípade budú asi príčinou ich vzťahy. A možno i pomsta svokry, ktorá sa nezmierila s niektorými faktami a aj s tým, že nemôže túto rodinu dirigovať, ako si zmyslí....

    Dozvedela som sa že mám 6 rokov zrušený trvalý pobyt.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.