Zavrieť

Porady

Pracovná zdravotná služba

Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Hľadám zoznam FI zabezpečujúcich pracovnú zdravotnú službu skupiny zamestnancov podľa prílohy č.1 nového zákona BOZP
Naposledy upravil Ninna : 02.10.06 at 06:07
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

matata77 Pozri príspevok
Priatelia,
ja uz som z toho fakt jelen. Vyzera to, ze budeme musiet hladat novu firmu poskytujucu PZS, ale ja sa obavam, ci vobec existuje taka, ktora nam poskytne to, co potrebujeme a nebude chciet peniaze za to, co nepotrebujeme.
Podla zakona mi to vychadza tak, ze firma musi mat zmluvu s nejakou PZS, ale uz z tejto povinnosti nevyplyva objednavat si u nej a platit sluzby, ako napr. poradenstvo, analyzu pracovnych urazov a podobne. Je jasne, ze PZS potrebuju prachy, ale ja zo zasady odmietam platit pausaly, kde nie je jasne uvedene, za aku sluzbu sa plati. Nebudem platit mesacne v pausale napr. za kategorizaciu prac. pozicii, ak to uz raz mam urobene a som si ista, ze v nasej firme ine typy pracovnych pozicii nevzniknu, takze to nebude treba aktualizovat. Rovnako nechcem mesacne platit za analyzu urazov, ked mame 1 za 5 rokov a podobne je to s akymsi poradenstvom - co potrebujem vediet, si nastudujem sama alebo s pomocou pravnika a mozno PTS vyuzijem raz za rok.
Zakon uklada povinnost mat zmluvu s PZS, ale neuklada povinnost vyuzivat vsetky sluzby, ktore ma zase PZS zo zakona vykonavat. No a vcul budte mudri, ako z toho von, kedze manazment odmieta platit za nieco, co nepotrebujeme, ani zakon nam to neuklada.
Velka vdaka vsetkym + uvitam Vase tipy na PZS, ktore maju transparentny a spravodlivy system platieb.
Bohužiaľ je to jedna absurdita, ktorú vymysleli naši zákonodarci. Normálne verím tomu, že zalobovali nejaké zdravotné firmy, alebo že priamo poslanci majú podiely v týchto firmách (veď aj licenciu na PZS udeľuje min. zdravotníctva, čo je podozrivé na korupciu). Veď ide o zlatú baňu, kde zase niektorí zarobia obrovské peniaze.

My tiež sme nedávno uzatvorili zmluvu na PZS na nemalé peniaze (niekoľko desiatok tisíc). Celá činnosť spočívala v tom, že prišiel jeden chlapík, pokukal to u nás (všetci sme len kancelárske krysy), strávil tu 2 hodinky a spísal nejakú správu s doporučeniami. A na rok má s nami pokoj a firma peniaze vo vrecku.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
evula0 Pozri príspevok
Je to bordel! My máme zmluvu s PZS na paušál a robia nám ...Preto máme s najlacnejšou, aby sme za to "takmer nič" najmenej platili. Ak sa dáte dokopy s takou, čo aj niečo robí, tak sa nedoplatíte a pritom to vôbec nepotrebujete.
To je Tvoj osobný názor.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
kategorizácia rizikovosti :

http://www.auditor.sk/doc/legislat/448_2007.pdf

akým spôsobom si robíte vy /zamestnávatelia / túto kategorizáciu?
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Ja som sa pre tento rok rozhodla vypovedat zmluvu o PZS. Netusim, ci z toho nebudem mat nejake nasledky. No po tom, ako bola u nas kontrola z IP, som sa spontanne rozhodla. Ich PZS vobec nezaujimala, a to som sa nou ohanala. Jedine, co mi vytkli, bolo, ze nemam kancelariu schvalenu hygienou. Podotykam, ze mame 1 zamestnanca a pracujeme v administrative.
0 0
pracovisko pracovisko

pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

evelien Pozri príspevok
Ja som sa pre tento rok rozhodla vypovedat zmluvu o PZS. Netusim, ci z toho nebudem mat nejake nasledky. No po tom, ako bola u nas kontrola z IP, som sa spontanne rozhodla. Ich PZS vobec nezaujimala, a to som sa nou ohanala. Jedine, co mi vytkli, bolo, ze nemam kancelariu schvalenu hygienou. Podotykam, ze mame 1 zamestnanca a pracujeme v administrative.
To, že nemáte kanceláriu schválenú hygienou, mala zistiť PZS a mala to dať aj do zápisu z auditu a do nápravných opatrení, aby ste si to zabezpečili.
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Uz si prilis na tuto problematiku nespominam, ale ak by tento jediny zamestnanec (a konatel v jednej osobe) ukoncil svoj PP, tak povinnost mat PZS nam zanika, vsak?
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
evelien Pozri príspevok
Uz si prilis na tuto problematiku nespominam, ale ak by tento jediny zamestnanec (a konatel v jednej osobe) ukoncil svoj PP, tak povinnost mat PZS nam zanika, vsak?
posúvam...
0 0
janrada janrada

janrada je offline (nepripojený) janrada

SZČO, nevolič SMER-u
samozrejme podla novelizovanej legislativy nemusis mat zmluvu s PZS... Ak mas menej ako 19 zamestnancov nemusis.
myslim, ze su to zakony 124/2006 teraz 355/2007 a napokon 140/2008 v zneni neskorsich predpisov, tie urcuju kto musi mat PZS.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Dobrý deň, chcem sa opýtať je potrebné mať PZS aj v prípade, že nemáme žiadnych zamestnancov v trvalom PP, ale len zopar na dohodu?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

kovex Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa opýtať je potrebné mať PZS aj v prípade, že nemáme žiadnych zamestnancov v trvalom PP, ale len zopar na dohodu?
Ďakujem za odpoveď.
Nemusíš, máš to aj v príspevku 169.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Ďakujem pekne, takže do 19 zamestnancov sa vzťahuje aj na dohody aj na TPP?
Ale čo v prípade, ak je na TPP 15 zamestnancov a na dohodu 5 zamestnancov?
Je potrebná alebo sa na dohodárov vôbec nevzťahuje PZS?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

kovex Pozri príspevok
Ďakujem pekne, takže do 19 zamestnancov sa vzťahuje aj na dohody aj na TPP?
Ale čo v prípade, ak je na TPP 15 zamestnancov a na dohodu 5 zamestnancov?
Je potrebná alebo sa na dohodárov vôbec nevzťahuje PZS?
Na dohodárov sa PZS nevzťahuje.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás, máme 16 zamestnancov a 4 dohodárov, podľa toho, čo som sa tu dočítala nemáme povinnosť mať PZS.
Ako je to potom s lekárskymi prehliadkami, máme povinnosť posielať na prehliadky zamestnancov-kancelárskych a zamestnancov-montérov,elektrikárov, ktorí chodia na týždňovky po rôznych zákazkách v rámci SR? Kto rozhodne o (ne)rizikovosti a kategorizácii práce?
Okrem toho montéri jazdia na pracovné cesty firemnými ale aj súkromnými autami - podľa BOZP technika musia mať lekársku prehliadku len vodiči z povolania, nie vodiči referentských vozidiel. Je to OK?
Vďaka za každú radu!
0 0
irena249 irena249

irena249 je offline (nepripojený) irena249

Dobrý deň, môže mi niekto prosím poradiť, či správne chápem záležitosti okolo Zákona o BOZP? Máme menej ako 19 zamestnancov a nie sme v prílohe č.1, znamená to, že máme mať spoločnú previerku pracoviska bezpečnostným technikom a PZS raz za 5 rokov? Medzitým nič ani okolo bezpečnosti ani okolo PZS? Ak som našla dokumenty k bezpečnostným previerkam ale žiadnu zmluvu o PZS, čo teraz s tým? Nájdem niekde aké sú sankcie za nedodržanie? A nájdem niekde kategorizáciu zamestnancov ako ich zaraďuje PZS? Ďakujem za každú odpoveď.
0 0
irena249 irena249

irena249 je offline (nepripojený) irena249

dodatok k príspevku 175: menej ako 19 zamestnancov v kategórii 1 a 2 znamená že môžeme byť celkom bez PZS? kto mi zakategorizuje zamestnancov ak nemám zmluvu s PZS ani nikoho na pracovisku, kto by to mohol urobiť? bez kategorizácie sa neviem rozhodnúť aké prehliadky a kedy musia pracovníci mať. ku komu ich na tie prehliadky pošlem ak nemám PZS?
0 0
Lazura Lazura

Lazura je offline (nepripojený) Lazura

Dobrý deň,
čítam príspevky a snažím sa zistiť či potrebuje stavebná firma s 20 zamestnancami bezpečnostného technika a PZS. Podľa čoho zistím do akej kategórie rizikovosti patri naša firma a čo všetko ešte potrebujeme?!? Už som z toho zufala pomožete mi PROSIM...
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Firma s viac ako 19 zamestnancami musí mať PZS. V prvom rade je potrebné dať si vypracovať AUDIT.
Z auditu vyplynie zaradenie pracovníkov do kategórie.
0 0
100ik 100ik

100ik je offline (nepripojený) 100ik

pracovnú zdravotnú službu zabezpecuje aj Komerčná zdravotná kancelária
sidli na Coboriho 2 v Nitre
0 0
strana strana

strana je offline (nepripojený) strana

Prosím Vás o pomoc,
zrušili sme zmluvu s poskytovateľom PZS, mame 4 zamestancov, takze podla zakona by nam stacilo mat zmluvu s pracovným lekárom alebo asistentom. Riesi to niekto z vás tymto sposobom? A ako ano viete odprucit nejakeho pracoveho lekara aleo asistenta v bizkosti TT? Ďakujem
0 0
strana strana

strana je offline (nepripojený) strana

Nikto????, prisim poradte niekto, ako najst co najlacnejsiu formu, aby sme boli v sulade zo zakonom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať