Zavrieť

Porady

Vyrub stromu na obecnom pozemku

Dobrý den,
Pred domom mi rastie smrek, ktory je napadnuty dakou chorobou. Je takmer cely suchy a na kmeni ma hrce. Kedze je blizko mojho domu bojim sa, ze spadne bud na dom, alebo auto a sposobi mi skodu a nas ohrozi na zdravi, ci na zivote. Uz pred pol rokom som dala na obecny urad ziadost o jeho vyrub aj s oddovodnenim, preco o to ziadam. Starosta sa mi vsak vysmial do tvare, ze to prenho nie je dolezite. Ked som sa ho spytala, ci to prenho bude dolezite, ked na nas ten strom spadne, zasmial sa, ze ak pride vichrica, tak mam aj tak smolu, ze to nebude jeho problem. Som zufala, mam strach o nas aj o majetok. Nemame vela penazi, vsetko pracne nadobudame a prist o strechu nad hlavou, ci o zdravie, by bola katastrofa. Je nejake nariadenie, ci zakon, na zaklade ktoreho je starosta povinny strom odstranit? Co mam este urobit, aby som ho donutila, aby to riesil? Velmi pekne vopred dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    1. Treba mať istotu, kto je vlastníkom pozemku, na ktorom smrek rastie.
    2. Vlastníkovi adresovať písomnú výzvu na nápravu.
    3. Ak sa niečo stane a máte poistenie (dom/byt), riešiť cez poistku. A poisťovňa si už vlastníka podojí vo vlastnej réžii.
    misoft A pokiaľ sa dokáže, že starosta bol na nebezpečenstvo upozornený, tak za 4. trestné stíhanie starostu pre tr.čin všeobecného ohrozenia a tr.čin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Ako legálne zvolený starosta sa pri úradnom oznámení stáva verejným činiteľom. Viď tr. zákon.
    Potom mu už do smiechu nebude, ak sa po ňom bude tá škoda súdne vymáhať... nehľadiac na to, že ak bude uznaný vinným - ako starosta skončil.
    ivka70 19.11.18 12:24 odstránil(a) z Porady

    Vyrub stromu na obecnom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.