Zavrieť

Porady

Žiadosť o územné rozhodnutie - prípojka elektriky

Ahojte, plánujem na pozemku stavať 3 rodinné domy, pozemok je mimo územného plánu a zastavanej časti obce. Mám súhlas starostu a stavebného úradu, musím však podať žiadosť o územné rozhodnutie. Narazil som na problém so stredo slovenskou distribúciou, najbližší elektrický stĺp je 140m od pozemku. SSD mi žiadosť zatiaľ zamietli kvôli kapacite. Moja otázka je či je možné získať súhlas územného rozhodnutia bez prípojky elektriky od SSD? Napríklad keď nie je voda môže byť studňa, keď nie je kanalizácia môže byť žumpa, je mozne aj SSD nahradiť alternatívou aby to stavebným a obecným úradom prešlo? Napríklad elektrocentrály? Dakujem
Naposledy upravil naxmt : 18.12.18 at 07:14 Dôvod: Pravopi
3 komentárov     zbaliť
besttracker a vybudovat pripojku /napojit sa inde ide / nejde? som videl tahat vedenie aj 1 km ,resp. urobit na papiery projekt a riesit to potom.... lebo neviem je elektro pripojka povinna ? zmenit projekt domu bez elektriky :-) a elektricka pripojka sa da dorobit ako jednoducha stavba potom ... :-) neviem teoreticky ked do projektu domu nedas elektricke veci,nepotrebujes ani elektriku k zivotu :-)
bodliak Ide to, ale tá cena ...
besttracker ak dobre citam vsetko ide pre 3 domy ,tak cena /3 :-) bez elektr. energie nemaju pozemky ziadnu hodnotu....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dieselová elektrocentrála ti asi neprejde povolením. Môžeš skúsiť vybudovať ostrovný solárny systém, ale z cenového hľadiska neviem, či sa ti vôbec oplatí.

    Nuž, nie všade sa dá stavať, kde si človek zmyslí.
    ivka70 a este potom ked uvidi, kolko povoleni treba na ten ostrovny solarny system .... a prejde ho to uplne
    buchač Dieselová elektrocentrála ti asi neprejde povolením.
    ===========================

    V prípade, že na pozemku nemáte elektrickú prípojku, musíte zažiadať o stavebné povolenie alebo vyriešiť zdroj el.energie alternatívnou variantou (napr. Elektrocentrála)

    http://www.mobilnydomcek.sk/clanky/s...uropska-norma/
    -----------------------------------------------

    https://diskuse.elektrika.cz/index.p...c,14183.0.html

    Žiadosť o územné rozhodnutie - prípojka elektriky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.