Zavrieť

Porady

Nehreje radiátor

pavučinka

pavučinka je offline (nepripojený) pavučinka

pavučinka
V jednej izbe nehreje radiátor s termostatickým ventilom. Rúrka pred ventilom je teplá,ale nechce vpustiť do radiátora vodu- aj keď dám ventil na najvyšší stupeň.Radiátor je odvzdušnený. Nebude chyba v nastavení termo ventila? Lebo keď robili v bytovke tepl. vyregulovanie niečo s tým ventilom robili a odvtedy nehreje.Vďaka za radu.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  Sember

  Sember je offline (nepripojený) Sember

  Sember
  Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
  Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
  Registrovať
  Naposledy upravil Sember : 12.01.19 at 22:17
  6d54cbcd-2726-4a12-860e-4274581ca2b1.jpg  
  24 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  mareko Mám podobný problém, len neviem, ako mám tú hlavicu vytočiť...snažila som sa ju vykrútiť, no ona sa iba krúti a drží na tej poslednej pozícii. Treba celú tú vrchnú časť hlavice "odstrániť" teda dostať ju von a obnažiť ventil? nejde mi to ?
  Sember Pritlac hlavicu k radiatoru a vykrut velku maticu priemeru 34 mm a siroku 8 mm ktorou je hlavica upevnena na ventile. Mozes kludne tocit, voda nevytiekne, je to len hlavica, ktora reguluje ventil
  mareko Nejde mi to. Budem musieť počkať, kým príde dáky chlop
  Sember Vytoc tu maticu na obrazku celkom vlavo. Vymontovanie a montaz hlavice sa robi pri nastaveni na 5 - vtedy to ide lahsie
  sito Šuster, pravdu máš, len to nevymaž, ako naposledy. Potom sa na poradu všeliako hladí. Už keď sa ti to podarí. Pavučinka, chybička to môže byť to môže byť. Po ventile treba poklepať a potom ho, ten cuplík viac krát postláčať. Potom hlavicu späť namontovať, skúsiť, či funguje to, sito.
  mareko Hlavice je staršia, čo môže byť dôvod, že s ňou neviem hnúť. Krútiť sa dá, no vykrútiť a zložiť nie Aj tak vám
  páni ďakujem za ochotu
  Sember ta velka matica vlavo sa musi dat vytocit
  mareko Kto, ja? Nič neopakujem
  Sember to platilo sitovi, ze sa opakuje
  sito Tiež mám - e hlavice, termostatické od 1998, teda jedna generácia, ale šľapú ako grácia. Hasák, blicky treba mať, isto sa dá ľachšie ich odmontovať a možno sa zmení situácia?
  sito Sember (Dnes 19:57) to platilo sitovi, ze sa opakuje

  No,nejde mu to do hlavy. Ako môže byť prvý, sitov príspevok o 19,37 opakovaný, keď je jeho prvý v tejto téme? šuster
  Sember sitko derave - opakujes to, co som uz raz napisal
  sito Áno sitko, sito, sitečko musí byť deravé, inak by nebolo. Ta ty isto nie si zaseknutý, ale ... alebo ...  Aby ako na pohrebe nebolo tu.
  mareko A fčul páni, babo raď Ventil sme sprevádzkovali, radiátor kúri. No nastal oveľa väčší problém, ako keď nekúril ...radiátor totiž kúri stále a nedá sa vypnúť (keďže je v spálni a kúriť tam treba iba jeden deň v roku, ostatné dni je okno viac menej otvorené). Čo teraz urobiť, aby sa dal ventil vypnúť. Vopred ďakujem za fundované odpovede
  afrikánka Sember všetko vie, všetko spraví...
  mareko afrikánka...viem a čakááááám A so sitom si tu zasa budú vyznávať nekonečnú lásku
  Sember este treba zatocit termostaticku hlavicu naspat
  mareko bola už aj naspäť, aj opätovne vybraná, aj zatočená naspäť ...výsledok je stále rovnaký
  Sember ked ju nasadzujes naspat musi byt na najvyssom stupni 5 a poriadne ju dotocit az na doraz. Niekedy ked hlavica uz uplne nezavrie je vhodne dat do hlavice pred zatocenim 2 centovku, ktora viac pritlaci a zavrie ventil
  sito mareko (Včera 16:11) A fčul páni, babo raď Ventil sme sprevádzkovali, keďže je v spálni a kúriť tam treba iba jeden deň v roku, "

  A to ti stálo zato, taký rozruch kvôli jednému dňu v roku?

  Na tom vysokoodporovom ventile je taký čudlik, cuplik. Ten keď zatlačíš a pustíš musí sa ti vrátiť do pôvodnej polohy, teda na maximum otvorený. Ak nie, tak nie je správne sprevádzkovaný. Over, daj na čudlik peniaz a páskou ventil pritiahni. Radiátor by mal prestať hriať.

  Ak áno, tak potom namontovať hlavicu. A je to! Ak nie, tak potom bude treba novú termostatickú hlavicu.
  mareko sito áno, stálo mi to za to, lebo ... jeden nikdy nevie, no a mám rada, keď veci fungujú ako majú (aj keď teraz už o tom nie som až taká presvedčená ) Vyskúšam s páskou a peniazom a uvidím, čo to spraví. Vďaka všetkým za komentáre
  mareko Vdaka sito, uz je radiator vypnuty bola to super rada, ako to vyskusat. Tvoju radu som vylepsila tak, ze som pouzila kovovu "svorku" . Lepsie sa s nou manipulovala ako s lepiacou paskou
  sito Ešte jedná vec ako sa tomu môžeš do budúcna vyvarovať. Aj keď nemusíš, aj v lete potočiť hlavicu od nuly po najvyšší stupeň, aj dva, tri krát, aby sa ten ventil nezadubil, nezasekol keď je dlho bez pohybu. Ale to môžeš aj s ventilmi na rozvodoch vody.
  mareko OK, díky. Áno, presne si to pomenoval...bol zadubený lebo sa s ním dlho nehýbalo. A keď bolo treba teplo, tak nebolo teplo . Preto som písala, že jeden nikdy nevie. Pri chorobe a pod. to teplo bude potrebné a nebude čas na riešenie.
  Ešte raz vďaka za cenné rady všetkým radcom
    zbaliť
  J+K

  J+K je offline (nepripojený) J+K

  J+K
  je možné , že sa ventil vnútri zasekol ... nám sa to stalo už dva roky po sebe. Od jari sa nepoužíval, zostalo kúrenie vypnuté a na jeseň sme márne otáčali ventilom, vnútro zostalo zaseknuté a nezaplo sa kúrenie. Mysleli sme si, že treba vymeniť celý ventil, že je nefunkčný. Keď sme zhodili vrchný kryt, potočili potom ventilom, hneď sa začalo kúriť. To isté sa stalo túto jeseň.
  ZahradnikAmater
  Keď robili to vyregulovanie, nastavili krúžok na ventile, ktorý je pod termostatickou hlavicou. Na ventile je pri vtoku alebo výtoku z ventilu vyrazená značka, jamka asi priemeru 1 mm. Voči nej sa nastavuje ten plechový krúžok, sú na ňom čísla od 1 do 5, obmedzuje prietok ventilom. Krúžok s prelismi treba potiahnuť prstami k sebe, asi 3 mm, a pootočiť v smere narastajúcich čísel. Naspäť to nejde, ide to dookola. Ak je voči značke malé číslo, treba pridať, o jednu či dve pozície. Namontovať hlavicu, nastaviť na 3 a počkať hodinku, či sa radiátor zohreje.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.