Zavrieť

Porady

skoncenie pracovneho pomeru pocas rizikovoveho tehotenstva

dobry den,
ma nejaky vyznam nesuhlasit so skoncenim pracovneho pomeru dohodou pocas pn z dovodu rizikoveho tehotenstva? skoncit chcem, pracujem tam vyse rok a pol, ide len o to ci to moze mat nejaky dopad na neskorsie davky a pod.; dakujem
veronikasad Dovod?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Moze, ukoncenim pracovneho pomeru skonci aj poistenie v nezamestnanosti. Ak si nemala predtym ziadne ine zamestnanie, narok na davku v nezamestnanosti ti nevznikne.

    Podmienku pre vznik naroku na materske mas splnenu, bude ti vyplacane z ochrannej doby. Rovnako narok na nemocenske bude trvat aj po skonceni prac.pomeru
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cmd velmi pekne dakujem, presne taketo veci som mala na mysli, situacie ktore cloveka nenapadnu, a je to presne tak, nemala by som narok na davku v nezmestnanosti pretoze pred tymto zamestnanim som som bola nezamestnana a vycerpala som davku v nezamestnanosti. takze keby "dnes" podpisem dohodu o skonceni a "zajtra" potratim mala by som smolu a podporu nedostala. moc moc dakujem.
    veronikasad Z akého dôvodu chceš ukončiť pracovný pomer ?
    veronikasad Poistenie v nezamestnanosti trvá aj počas PN, toto obdobie je pri výpočte dávky vylučitelná doba
    cmd prilisne nervy v praci, nenormalny sef, uz toto trva prilis dlho, uz dvno nad tym uvazujem, len v tejto praci jedina moznost ako odist v dobrom bez vykonstruovanych obvineni a nevyplatenia mzdy je ze zamestnavatel sam chce skoncit :-) alebo teda odchod na matersku ak nechce skoncit.
    veronikasad Nekonči počas PN-ky dohodou, výpoveď ti zamestnávatel dať nemôže, vzťahuje sa na teba zákaz výpovede. Rovnako počas materskej a rodičovskej dovolenky, do kontaktu so šéfom počas tohto obdobia prichádzať nebudeš ...
      zbaliť

    skoncenie pracovneho pomeru pocas rizikovoveho tehotenstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.