Zavrieť

Porady

Vydanie zdravotnej dokumentácie

Manželka chce zmeniť ošetrujúcu lekárku. Preto zašla k tej novej lekárke a sestrička jej dala výmenný lístok so žiadosťou o zaslanej zdravotnej dokumentácie. No nepochodila. Doktorka na dovolenke a sestrička odmietla prevziať výmenný listok s tým, že doktorka bude o tri týždne a má si prísť osobne s i s nou to vybaviť.
Ako dalej postupovať, trochu dlho čakať tri týždne...majú na to právo?l
Naposledy upravil ivka70 : 03.03.19 at 18:04 Dôvod: vratenie vymazanej otazky
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Postup
https://infomedica.sk/moj-lekar/zmen...ecneho-lekara/

Sestrička nemá právo vydať dokumentáciu.
Doktorka má právo (ako každý iný) na dovolenku.

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (4)
ivka70, babka - ježibabka, Katy a R, BXLmiami
Nevhodné (1)
3
7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Jan Hrko manželka nechcela, aby jej ju vydala, ale aby ju preposlala, urobila opis....a pod. Súhlasím, že dr. má právo na dovolenku, ale tiež by ju mal niekto zastupovať-myslím lekár a čo má zmena lekára s jej dovolenkou. Sestra mala prijať od nej zmenu a nekomentovať...
buchač Jan Hrko (Dnes 20:32) Súhlasím, že dr. má právo na dovolenku, ale tiež by ju mal niekto zastupovať-myslím lekár ..
==================
Samozrejme, že lekára niekto vždy zastupuje...ale len v poskytovaní zdravotnej starostlivosti.
To ale neznamená, že v tom zastupovaní môže robiť aj tie zmeny v oblasti evidencie pacientov.

...a sestra ?
Nuž, jeden nik nevie, aké dostala príkazy práve v tejto oblasti...
Jan Hrko no veď to! má zákaz...
ivka70 Sestra nemoze robit opis ani nic preposielat, to moze len lekar.
Katy a R Janko - neviem, ako by sa ti páčilo, keby ti napr sekretárka v čase šéfovej dovolenky dala výpoveď z PP?
Hádam už toľko vydržíte či? Ak by bolo treba súrne ošetrenie - to zastupujúci lekár urobí. ☺ Uzavrela zmluvu s doktorkou - tak aj ukončiť zmluvný vzťah musí s ňou!
Jan Hrko ja nechcem od sestričky nič, len aby odo mňa prevzala ten výmenný lístok kde je adresa lekára, kde treba dokumentáciu zaslať...lenže ona má od doktorky zákaz....pretože doktorka chce každého odchádzajúceho pacienta osobne vidieť a vychutnáť si ho....
babka - ježibabka Ja keď som robila zmenu lekára, tak som osobne podpísala, že u neho končím. Tak asi to poslať nemôže. Však oni to zrejme musia nahlásiť poisťovni,.
  zbaliť

marleau je offline (nepripojený) marleau

marleau
kedysi, keď som mal ešte zdravotnú dokumentáciu, tak som ju mal stále doma

Vydanie zdravotnej dokumentácie

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.