Zavrieť

Porady

Helios - mzda

Prosím o radu. Našej mzdárke sa v programe Helios nedá k pracovníčke nahodiť ani daňový bonus a NČZD. Môže to byť spôsobené tým, že pracovný pomer začal až 21.2.19? Keď volala poradcovi, ten je povedal, že nevie prečo jej to nejde a že dúfa, že potom za marec to pôjde. Ďakujeme za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemoze to byt sposobene tym datumom nastupu.
    Narok moze vzniknut aj za jeden den trvania PP.
    Ak splna podmienky zakona, narok ma a musi jej byt DB vyplateny a danova ulava uplatnena.
    hepab akurát, že jej to tam nejde nahodiť a technický poradca nevie prečo. Nevie niekto, čím by to mohlo byť spôsobené?
    ivka70 ja by som skusila na chvilu zmenit nastup na 1.2., nahodit to tam a potom ho opravit na 21.2., ci to vobec pojde takto a nie je chyba niekde inde ....

    inak taky poradca je na dve veci ...

    Mikae je offline (nepripojený) Mikae

    Mikae
    Nepoznám tento program, ale v našom treba mať už v počiatočnom nastavení, v pracovnom pomere vyznačené, že si uplatňuje nezdaniteľnú časť a tiež pri novom zamestnancovi mať vypísané deti, v kolónke rodinní príslušníci, a tiež nastavené obdobie od kedy sa bude poberať DB, inak tiež nedáva daňový bonus. Nech si skúsi prekontrolovať všetky nastavenia pracovného pomeru.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hepab teraz mi hovorí kolegyňa, že v systéme to nahodené má, ale tieto údaje si to neťahá do výplatnej pásky
    ivka70 a aky mala prijem?
    hepab vychádza to cca 240 € v hrubom. 6 odpracovaných dní
    hepab cca 240€ v hrubom za 6 odpracovaných dní
    kvjetecko musí mať min. polovicu minimálnej mzdy = 260 €
    hepab Myslíte na to, aby to tam išlo dohodiť? Teda ak nemá aspoň 260€ tak nemá nárok na odpočítateľnú položku ani na daňový bonus? Až pri ročnom zúčtovaní?
    ivka70 Na to, aby vznikol narok na danovy bonus v danom mesiaci. Narok na odpocitatelnu polozku nie je limitovany vyskou prijmu.
    hepab Ďakujem veľmi pekne za informácie. Zajtra odkážem kolegyni.
      zbaliť

    Ivula je offline (nepripojený) Ivula

    Ivula
    Musí mať zašktnuté na PP, že nárok aj v prvom mesiaci.
    Mzdové údaje, Odvody, Dane, uplatniť odpočty a zľavy v prvom mesiaci
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hepab poradca na diaľku skúšal pozaškrtávať kadečo, nakoniec povedal, že nevie prečo to nejde a že snáď od marca to pôjde. daňový bonus na 3 deti a do toho NČZD urobia na výplatu peknú sumu, zvlášť, keď bola pracovníčka nezamestnaná. Bude to musieť mzdárka preveriť niekde inde.
    Ivula ešte ma napadlo, že predtým ako pozašktáva kadečo, nemôže byť vystavená mzda, najlepšie je nastaviť sa do mesiaca, v ktorom bol skutočne založený PP, vymazať vystavenie mzdy a vtedy zaškrtnúť toto políčko.
    Mikae To je fakt, aj nám kedysi dávno na školení hovorili, že ak chceme niečo zmeniť v nastaveniach, tak treba vystavenú mzdu vymazať, spraviť zmeny a potom znovu vyrátať mzdu.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.