Zavrieť

Porady

musím mať elektronický prístup?

kacenkacka

kacenkacka je offline (nepripojený) kacenkacka

kacenkacka
ahojte, prosím o radu: v roku 2018 som bola prvé tri mesiace szčo ale na PNke. Od decembra 2017 som už nemala žiadne prevádzky. Ale prišli mi ešte nejaké preplatky na energiách a to už v roku 2018. V apríli 2018 som išla na materskú dovolenku a živnosť som si pozastavila na tri roky. Mám povinnosť podať daňové priznanie a musím si vybaviť elektronický prístup? Ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 14.03.19 at 16:09 Dôvod: i
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ivka70

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    Naposledy upravil ivka70 : 14.03.19 at 16:38
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kacenkacka a ak by som nemala stratu?
    ivka70 Ak nemas stratu a mas zd. prijmy do 1915 eur, nie si povinna podat DP. Aj v takom pripade je dobre oznamit DU (opat elektronicky), ze nemas povinnost podavat DP. Kvoli nizkym prijmom (aby ta na to neskor nevyzvali - potom by si DP podat musela, aj s nizkymi prijmami)
    kacenkacka pnka a materská sa do príjmu neráta však?
    ivka70 Nie su to zdanitelne prijmy
      zbaliť
    Katy a R

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ja by som povedala, že ak nemáš o čom komunikovať s DU (FS) - tak si zatiaľ nemusíš vybavovať el. komunikáciu. Ale ak budeš potrebovať čokoľvek (nielen DP) riešiť s nimi - tak sa papierovo baviť s tebou nebudú. pretože si stále registrovaná na daň z príjmu ako podnikajúca szčo.
    Nepíšeš nič o zdaniteľných príjmoch (zamestnanie, penájom, živnosť ..) - takže či máš, alebo nemáš povinnosť podať DP neviem. Vieš aká je hranica(§ 32 z DzP)
    - ja na tvojom mieste by som živnosť zrušila - je ti teraz iba na oštaru, aj termíny si musíš strážiť .. aj asi ti robí problém tá el. komunikácia (tej povinnosti by si sa zbavila)?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka Ak by zrušila živnosť,nemusí podať DP elektronický?
    Anik ak zruší aj registráciu ešte pred podaním DP tak nemusí. musí iba aktívny SZČO
    kopretinka Ďakujem
    Katy a R Anik - ja si myslím, že nemusí mať ani zrušenú registráciu (veď na to má dlhú lehotu) - DU dostáva hneď info od ŽU o zrušení živnosti - pri podnikaní podľa iných zákonov by to už asi mohol byť problém ?
    kacenkacka živnosť rušiť nechcem a bola som na rizikovom čiže pn. Nemala som príjmy, ani výdavky lebo som všetko ukončila v decembri 2017. Len nejaké preplatky čo mi prišli až v roku 2018
    Katy a R však je to len na tebe☺ - s DU komunikuješ len elektronicky ... a máš aj všetky ostatné povinnosti szčo. Neviem, že čo sú "nejaké preplatky" .. K DP: to sa podáva so VŠETKÝCH zdaniteľných príjmov za zdaňovacie obdobie - a hranicu príjmu od akej? je povinnosť podať - stanovuje zákon ☺
      zbaliť

    musím mať elektronický prístup?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.