Zavrieť

Porady

Zmena nabllokovaného bločku na úhradu faktúry v hotovosti

Dobrý deň,potrebujem poradiť..Mám penzión,mala som hostí,ktorí pri ubytovaní dostali klasický pokladničný blok,zaplatili v hotovosti..Milá pani si po týždni zmyslela ,že si praje pobyt preplatiť u zamestnávateľa. Žiadala ma teda po telefóne, aby som jej poslala faktúru poštou na jej meno so všetkými náležitosťami, aby jej pobyt pre platili . Otázka znie, môžem blok stornovať,nahodiť úhradu faktúry v hotovosti a urobiť faktúru na jej meno?Musím mať originálny teda prvotný blok,ktorý som jej dala po pobyte?mám jej poslať storno bloku a nový blok- úhradu faktúry spolu s faktúrou?alebo mi ten prvotný blok ktorý som jej dala netreba?Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    petronela01 Ďakujem za odpoveď,a mne teda netreba nič,ani kópiu účtu?ani storna?ďakujem
    Onko Závisí od toho, ako máte riešené účtovníctvo. Teoreticky môžete všetko evidovať len elektronicky a na papieri nemusíte skladovať nič. To si musíte vyriešiť so svojim účtovníkom, že aké podklady potrebuje.

    annova je offline (nepripojený) annova

    annova
    Zamestnavatel jej ubytovanie preplati i na zaklade pokladnicneho bloku, faktura nieje podmienkou. A preco vlastne chce fakturu na jej meno a nie na firmu? Musela byt predsa na sluzobnu cestu vyslana, blok je doklad o uhrade ubytka.
    Ak chcete stornovat blok, original stornacie bloku dostane zakaznik, kopiu blocku a vratenie penazi si musite zauctovat do uctovnictva.
    petronela01 Nebola to služobka,chcela si dať preplatiť pobyt na základe zákona o rekreacii zamestnancov

    Zmena nabllokovaného bločku na úhradu faktúry v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.