Zavrieť

Porady

Ovplyvní výšku materskej pn?

31.7.mi konci zmluva na dobu urcitu a 1.9.2019 je nastup na md a chcem sa poradit co je pre mna najvyhodnejsie:
1.ak mi zmluvu nepredlzia musim sa od 1.8.na 1 mesiac nahlasit na urad prace a ziadat o podporu alebo
2. Ist od 1.8.na pn
3.je moznost aby mi na ten 1 mesiac urobili dohodu. Neovplyvni dohoda matersku?
Dakujem pekne
veronikasad Odkedy trva pracovny pomer?
topas103 Od 1.8.2018 a predtym trval PP 5 rokov do 31.7.2018.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial mas rizikove tehotenstbo, bolo by lepsie zacat PN-ku pred skoncenim pracovného pomeru. Pracovny pomer skončí 31.7. a nemocenske ti bude vyplácané az do zaciatku poberania materskeho.

    Aby si neprišla na o davku v nezamestnanosti, bolo by dobré po skonceni poberania materského, keby o rodičovský príspevok v subehu so zamestnanim poziadal manzel. Ty sa zaevidujes na Urade prace a po ukonceni poberania davky v nezamestnanosti poziadas o rodičovský príspevok.
    Po 3 rokoch veku dietata ti uz nárok na davku v nezamestnanosti nevznikne
    topas103 Dakujem ale mne islo o podporu este pred nastupom na md teda o vykrytie toho 1 mesiaca kym nastupim na md. Mam nastupit na pn pred ukoncenim tpp?a co ta dohoda keby bola este v auguste ovplyvni mi matersku?
    veronikasad Riesila by som to tak ako som napisala. Nemocenske je vyssie ako davka v nezamestnanosti... Davku si mozes vycerpat po skonceni poberania materskeho, ak o RP poziada otec dietata.

    Ovplyvní výšku materskej pn?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.