Zavrieť

Porady

Wifi nefunguje

wifi router, modem

wifi nefunguje ak na pc niečo sťahujem alebo niečo pozerám, vzápätí wifi signál prestáva fungovať pre iné zariadenia a je nutný reštart modemu...
Naposledy upravil ivka70 : 29.05.19 at 08:12 Dôvod: cele v nazve
5 komentárov     zbaliť
misoft Poriadne nastaviť WiFi sieť, prípadne ten (neznámy) router je slabý, že neutiahne viacej pripojení. Skontrolovať kanál, nájsť ten menej zarušený, nastaviť stabilnú šírku pásma 20MHz (nie auto).

A ako píšeš , reštar napomáha - DHCP je povolené? Ak ani to - vymeň router.
Matúš Demonko Kolek dhcp, je povolené, a nastaviť wifi neviem, keďže mam modem aj wifi router, ktoré su prepojené... idem cez dsl internet, takže preto to mám rozdelené... a doposiaľ to fungovalo bezchybne, až teraz sa to začalo diať... linka ide do modemu a z modemu do wifi routeru...
misoft DLS je jedno - od DSL ti ide do routeru (DSL je ako zdroj pripojenia pre router) a ten router ti tvorí tvoju WiFi. Vstúp do administrácie tvojho (neznámeho) routeru cez prehliadač (často v adresnom riadku sa používa IP adresa 192.168.0.1) - po zadaní mena a hesla (často v defautle admin admin) nájdeš nastavenie (podľa routeru) WiFi Wireless a tam si môžeš všetko nastaviť. Na router sa ale musíš pripojiť KÁBLOM (sieťovým).
Ako sa nastavuje - je to písané aj v návode k routeru.
Matúš Demonko Kolek ale môj modem nevyvára wifi sieť, on je len modem do ktorého je dsl linka napojená a z neho ide sieťový kábel do druhého wifi routeru a ten nastaviť nejde... cez ipú v prehliadači nastavím len modem v ktorom nič podstatné neviem nastaviť, len dns a pod...
misoft Veď píšeš - mám MODEM - linka ide do MODEMU a z MODEMU ide do ROUTERU. Si Tatár? Písal som ADMINISTRÁCIA ROUTERU!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danno177 je offline (nepripojený) danno177

    danno177
    Na začiatok, od koho máš DSl internet, značka modemu(routra) a wifi routra. Ak to máš od telekomu tak ten modem ako to nazývaš je zároveň aj router a preto keď to prepájaš s wifi routrom musíš mať prepojené nasledovne lan port na modeme s WAN portom na Wifi routri. pokiaľ to takto máš prepojené aj keby si s tým nič nerobil a nechal nastavenia z výroby pobeží ti to a nebude nič vypadávať. Za druhé je dobré pozrieť si v akom rozsahu prideľuje adresy modem a v akom router. Ale keď trochu napíšeš viac dá sa lepšie poradiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.