Zavrieť

Porady

Zníženie mzdy v tehotenstve

Dobrý deň.prosim Vás,chcela by som sa opýtať,cakam bábätko.
V práci mi pridelili inú prácu,aby som sa nezatazovala a nestresovala.
Chcú mi však znížiť aj plat.Mozu to urobiť?ďakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ano, je to v sulade s par.44 Zakona o socialnom poisteni. Pocas tohto obdobia ti patri vyrovnavacia dávka, ktoru plati socialna poistovna
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Denisa1012 Ďakujem,a to si mám ísť na sociálku vybaviť?prepac,že mám takú hlúpu otázku,len neviem čo s tým...
    Dakujem
    Denisa1012 Ide o to,že ani predtým som nerobila prácu,ktoru ako tehotná vykonávať nemôžem.
    Robím čo firme,kde som robila "šéfku"zhruba 15 ľuďom,teraz už to robiť nemám.Mam robiť len nejaké kontrolné úpravy na kusoch,ktoré vyrábame.
    Chcú mi dať nižší plat,zhruba o 100 eú nižší,než som mala doteraz.Co mi ale urobí dosť aj neskôr na materskej,preto sa pýtam.
    Ďakujem veľmi pekne
    veronikasad Kedy nastupujes na matersku?
    veronikasad Neviem aky je presny postup pti vybavovani tejto davky. Zavolaj si na infolinku SP 0906 171 989. Mozno tlačivo najdes medzi formularmi a nebudes musieť pren ist na pobocku.
    Denisa1012 Termín mám až v decembri
    veronikasad Pokial nastupujes na MD v roku 2019 a pracovny pomer trval cely rok 2018, znizenie mzdy vysku materskeho neovplyvni
    veronikasad Prepocitaj si čistú mzdu pred a po znizeni. Vyrovnavacia davka je 55% z rozdielu v cistom.

    Len to preradenie by mal navrhnut gynekolog, nie zamestnavatel
    Katy a R výšku materskej jej neovplyvní, ani keby nastúpila budúci rok (kuk priložený §)
    Denisa1012 Ďakujem Vám veľmi pekne,navrhli to ale oni,nie gynekológ,rozdiel mi to bude robiť na mesiac nejakých 120eu...tak to hádam zajtra nejak dopadne v môj prospech
    Dakujem
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak je to takto?
    zze/2001-311/162/3
    dávka zo SP: zze/2003-461/44
    a k výške materskej platí toto:
    zze/2003-461/54/5
    Katy a R doplním postup - lekár má tlačivá! (len aby to preradenie bolo OK!) Tu: https://www.socpoist.sk/vyrovnavacia-davka/1295s

    Zníženie mzdy v tehotenstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.