Zavrieť

Porady

Môže súd nariadiť liečbu u psychológa alebo psychiatra?

Ahojte. Chcela by som sa poradiť v nešťastnej situácii. S manželom zatiaľ žijeme u svokrovcov a čo som tu, tak som úplne zhrozená zo správania svojho svokra. Dostáva nejaké čudné návaly hnevu, niekedy je normálny, ako iní ľudia v jeho veku, no niekedy sa dostane do čudného stavu, kedy ho dokáže aj úplná banalita vytočiť do nepríčetnosti. Vtedy nepozná brata a vulgárne nadáva svokre, manželovi aj mne. Nie som psychologička, ale veľa pracujem s ľuďmi a toto mi už nepripadá ako normálne zdravé správanie, a to ani s ohľadom na jeho vysoký vek a zlú povahu. S manželom sa skôr či neskôr odsťahujeme no bojím sa o svokru, ktorá tiež nieje najmladšia a toto správanie jej podľa mňa ubližuje. Svokra je silná katolíčka a dosť staromódna, takže žiadne odlúčenie alebo rozvod neprichádza do úvahy. S manželom si myslíme, že svokor by potreboval psychológa a nejaké lieky na nervy, no on sám si svoj problém absolútne nepriznáva a zo svojej agresivity viní všetkých ostatných a vlastne aj celý svet. Navyše lekárov nemá rád a neverí im. Chcem sa teda spýtať, či existuje nejaká právna cesta, ako takéhoto človeka prinútiť liečiť sa a ak áno, čo preto treba robiť a ako by to prebiehalo??? Dá sa nejak riešiť, ak človek potrebuje pomoc odborníka ale sám si to neuvedomuje? Nechcem čakať, kým ho amok dotlačí nedajbože k násiliu alebo niečomu hlúpemu.
Naposledy upravil LeMiCha : 27.05.19 at 17:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Od psychologa lieky nedostane.
    Bez jeho suhlasu liecba u psychiatra nie je mozna
    Ak sa dopusti priestupku, alebo tresneho cinu, vtedy je mozne liecbu nariadit
    Nemusi ist iba o psychicke ochorenie,.zmeny nalad moze sposobovat tumor...maligny, alebo benigny

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Trestný zákon
    § 73
    Naposledy upravil buchač : 27.05.19 at 19:17

    Môže súd nariadiť liečbu u psychológa alebo psychiatra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.