Zavrieť

Porady

PN a dohoda o skončení PP

Som PN a zároveň v skúšobnej dobe. Zamestnávateľ mi dnes chcel dať podpísať dohodu o ukončení PP ku dňu 31.8.2006. Nepodpísala som ju. Ako môže ďalej postupovať? Môže so mnou skončiť PP v čase, keď som na PN, pokiaľ mu dohodu nepodpíšem? Som v 9tt a vyzerá to na rizikové tehotenstvo, takže do práce už pravdepodobne nenastúpim.
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

podla mojho zam-tela by bolo najlepsie keby som bola v praci non-stop, nehrozi ziadna PN a dovolenka ani nevravim....a skusky nestiham robit, nechce mi dat ani dovolenku na den ked mam skusku (a ked ma prijimal tak tvrdil, ze to nebude ziaden problem..,) no neviem ako to mam riesit.....tak som suhlasila so skoncenim......

este som v ZP, §60 citala,ze musia byt uvedene dovody skoncenia...tak ako je to (poradite ako to mam napisat,aby som na to nejako nedoplatila)

dik
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

prosim poradite, mi?

este mam otazku ak sa dohodneme o skonc. PP na nejakom datume napr. 15.01.07 to znamena,ze v ten den este pracujem ? a ako je to s povinnostami, myslim tym napr., ze som robila uctovnictvo, mzdy musim to uzavriet napr. za minuly rok ? alebo kedze uz nepracujem tak to je jeho starost ako si to uzavrie??

prosim poradte
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sara-ke
podla mojho zam-tela by bolo najlepsie keby som bola v praci non-stop, nehrozi ziadna PN a dovolenka ani nevravim....a skusky nestiham robit, nechce mi dat ani dovolenku na den ked mam skusku (a ked ma prijimal tak tvrdil, ze to nebude ziaden problem..,) no neviem ako to mam riesit.....tak som suhlasila so skoncenim......

este som v ZP, §60 citala,ze musia byt uvedene dovody skoncenia...tak ako je to (poradite ako to mam napisat,aby som na to nejako nedoplatila)

dik
Dôvod skončenia PP v prípade dohody nemusí byť uvedený - viď § 60 ods. 2:

"2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien."

Ak súhlasíš s dohodou a nepožaduješ dôvod a nie je to z org. dôvodov, nemusí tam byť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sara-ke
prosim poradite, mi?

este mam otazku ak sa dohodneme o skonc. PP na nejakom datume napr. 15.01.07 to znamena,ze v ten den este pracujem ? a ako je to s povinnostami, myslim tym napr., ze som robila uctovnictvo, mzdy musim to uzavriet napr. za minuly rok ? alebo kedze uz nepracujem tak to je jeho starost ako si to uzavrie??

prosim poradte
§60 ods. 1:

"(1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom."

Čiže ak uvediete v zmluve, že PP konči dňom 15.1., tak 15.1. ešte si zamestnancom a pracuješ a 16.1. už nie si zamestnancom. (Obdobne ako kalendárny mesiac, napr. január skonči 31., nie 1.2.)

Čo sa týka povinností - je to na dohode. To, čo máš spraviť do dňa skončenia, to spravíš. To, čo sa bude diať po skončení PP, už nie je Tvoja starosť (napr. ako si vyhotoví nejaký výkaz, ktorý sa robí koncom februára).
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dakujem Vam velmi....takze to bude mat zaujimave
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Chcem sa opytat, ci sa moze zamestnavatel a zamestnanec, ktory je prace schopny od 15.1., dohodnut o skonceni PP(§60 ods.1) s datumom 14.1.Lebo 15.1 v pondelok uz nebude pracovat. Podla mna je to mozne prosim o odpoved.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

slimak
Chcem sa opytat, ci sa moze zamestnavatel a zamestnanec, ktory je prace schopny od 15.1., dohodnut o skonceni PP(§60 ods.1) s datumom 14.1.Lebo 15.1 v pondelok uz nebude pracovat. Podla mna je to mozne prosim o odpoved.
Môže byť tento deň. Tento deň bude jeho posledným dňom PN a zároveň posledným vo firme.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať