Zavrieť

Porady

instalacia win7 na lenovo legion Y530 bez OS

ahojte poradaci, kupujem novy legion Y530 bez OS, a chcela by som nanho nahodit origo windows 7 z CD. externu mechaniku mam, ale nejak sa neviem dopatrat ktore nastavenia v biose budem musiet zmenit aby som tam ten win7 dostala. prosim vedeli by ste mi poradit?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danno177 je offline (nepripojený) danno177

    danno177
    Legion seria ma podporu výlučne W10 x64 takže buď ani inštaláciu nespustíš, čo sa stáva u Lenova alebo ak by sa ti zázrakom podarilo nainštalovať, tak ovladače na to mať nebudeš. Pretože komponenty su už ladené na Win 10.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ajuschka hmmm skoda, win10 sa branim zubami nechtami... cize jedine linux?
    misoft Navyše - je tam Intel I5-8300H Coffe Lake a Win7 s tým majú problém. Pravdepodobnosť inštalácie W7 na toto a fungovanie je cca 10%. Najmú ak to origo CD (volovina - musí to byť DVD - na CD sa 4GB nezmestia) bez SP1 a UEFI - tak s istotou - sa nenainštaluje.
    duves Presne, instalacia začne, ale potom pri nejakom kroku zlyhá.
      zbaliť

    mr.dred je offline (nepripojený) mr.dred

    mr.dred
    Pred pár rokmi som tiež bojoval s Lenovom a Win7 (pri kupovaní NTB -bez OS v predajni ma presviedčali, že na tom W7 nepôjde).
    Najväčší problém bol iba s USB, ktoré sa počas inštalácie sedmičiek odpojili a pýtali si nový ovladač. Problém bol, že ako mu ho podstrčiť, keď žiadne USB nešlo. Nasledovala teda inštalácia W10 a uloženie dostupných ovládačov na dopredu rozdelený disk. Potom nasledovala nová inštalácia W7 (aj s formátom "C") a pri výzve na nový USB ovládač mu stačilo zadať cestu k nemu. Inštalácia sa potom už dokončila korektne. Ostatné chýbajúce ovladače som ani nevyhľadával, nechal som túto starosť na DriverBooster... našiel všetky aj s aktualizáciami starších.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    Netreba nic menit, win 7 si vsetko potrebne spravi sam. Akurat si potom nainstalujes ovladace.

    instalacia win7 na lenovo legion Y530 bez OS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.