Zavrieť

Porady

pokuta za STK a EK, podať odpor alebo nie ?

Dobrý deň, chcem týmto poprosiť o radu čo sa týka pokuty za STK a EK. Dnes mi prišli dva rozkazy Okresného úradu v Trnave, že mám zaplatiť pokutu za to, že som včas nevykonal administratívnu STK a EK na aute. Auto som kúpil 3.4.2019 a predávajúci mi povedal, že treba vykonať administratívnu STK a EK. Keď som si zisťoval informácie o aute pred kúpou, tak som zistil v Bavarii v Trnave, že na toto auto je zvolávacia akcia na výrobnú vadu, preto som sa hneď po kúpe objednal do tohoto značkového servisu. Auto som pristavil 8.4. 2019 a nakoľko nemali na sklade potrebné náhradné diely, tak tam auto muselo zostať až do 3.5.2019, keď som si auto po oprave prevzal. Hneď som sa objednal na STK a EK, ktorú som absolvoval 10.5.2019. Toto všetko som telefonicky povedal aj pani na Okresnom úrade, ktorá mi poslala rozkazy na zaplatenie pokút, ale jej stanovisko bolo, že ak som z akéhokoľvek dôvodu nemohol ísť na STK a EK, tak som mal auto dočasne odhlásiť z evidencie, čo sa mi zdá absurdné hneď po prihlásení auto dočasne odhlásiť z evidencie a ani byma takáto možnosť vôbec nenapadla.Keďže som to neurobil, tak pokuta je oprávnená a aj keď podám odpor voči týmto rozkazom, môže sa stať, že mi to neuznajú a budem musieť navyše zaplatiť trovy konania vo výške 30 eur za každý rozkaz a samozrejme tiež uložené pokuty. Preto sa chcem spýtať, či má vôbec význam podať odpor a riskovať že okrem pokút / ak to zaplatím do 15 dní tak 2x po 22 eur/ zaplatím aj trovy konania alebo radšej to nechať tak a zaplatiť tie pokuty teda 2x po 22 eur. Ďakujem za skoré odpvede, lebo odpor treba podať do 15 dní od doručenia a ja 9.8. odchádzam na dovolenku a potom už by som to nestihol v lehote.

Ďakujem Dano
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

  Žabinka
  nepíšeš o aké auto ide.. dovoz, alebo nové, alebo ojazdené a kúpené na Sk.. malo platnú STK a EK a nemalo len administrativnu? v každom prípade, ak bola vyrubená pokuta OÚ, s argumentom, že auto bolo v servise, neobstojíš, mal si ho dočasne odhlásiť keď bolo jasné že termíny nestihneš, aj keď sa to zdá nezmyselné.. zaplatiť 2x22€ je asi jednoduchšie ako naťahovať sa s OÚ..
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  buchač ... aj keď sa to zdá nezmyselné...
  =================
  Tu nejde ani tak o to, či sa to ZDÁ alebo nie.
  Tu ide o to, že TO JE NEZMYSELNOSŤ !!!

  Svojho času "zákonodárcovia" (čisté to lobistické dárečky) uzákonili tie pomocné kolieska na prívesný vozík. Po nejakom čase zákon zmenili...ale hlavne, že sa kolieska predali...aj ja som si musel kúpiť a je mi na tri veci :
  - zaberá miesto
  - na parádu
  - na hovno

  ...a tie STK ???
  Čistá ujovina na našom trhu. Všimné sa dáva, len tak hučí.
  Maníci STK si prichádzajú na svoje.
  Žabinka tiež som sa vadila s pánom na OÚ, aká je to hovadina, administrativna kontrola.. tak buď je STK a EK platná a vozidlo je spôsobilé, alebo nie.. a na dákej nálepke z administrativnej kontroly už nemôže predsa záležať.. nebolo mi to nič platné, ale aspoň som si trochu ponadávala na systém..
  Žabinka som sa zľakla, keď som si našla v elektronickej schránke správy od jiscd.. ak boli dvojmo, tak som vedela že je to pokuta za administrativnu kontrolu.. radšej sme postupne na všetkých autách urobili administratívne kontroly, a pokuty zatiaľ neprišli..
  Daniel6 auto je BMW, kúpil som ho od chlapíka, ktorý dováža. Bolo dovezené z Talianska. Kvôli nezmyselným a vysokým poplatkom pri prihlasovaní vozidla bolo prihlásené priamo na mňa. Predtým boli vykonané všetky potrebné úkony STK,EK,KO. Keďže bolo prihlasované až potom, tak preto bolo potrebné vykonať administratívnu STK a EK. Inak auto absolútne v poriadku.
    zbaliť

  jelalim je offline (nepripojený) jelalim

  jelalim
  na auto je zvolavacka pre vyrobnu vadu a auto je kvoli tomu mesiac v servise? Nie, tomuto neverim.

  Zvolavacka je v podstate hanba pre kazdu automobilku, kazdy autorizovany servis dostava velmi prisne instrukcie ako opatrne jednat so zakaznikom ktory ma auto na zvolavacku a terminy su tam mimoriadne striktne.

  A nedostupnost nahradneho dielu pri zvolavacke? Nie tomuto tiez neverim, toto sa nemoze stat ani v Rusku.

  Jo a na tu pokutu Ti dali vcelku dobru cenu, ja by som to zaplatil.
  Daniel6 Ver alebo nie, ale auto bolo mesiac v servise a keby som nevypisoval importérovi a priamo do BMW do Mnichova tak by tam bolo ešte dlhšie. Čo som čítal, niektorí mali auto pri rovnakej zvolávačke v servise aj tri mesiace. Dali mi síce náhradné auto z požičovne, ale len Oktaviu. Keď som namietal, že to mohlo byť aspoň BMW, tak povedali, že kvôli zvolávačke už BMW nemajú.
  Daniel6 Možno je to protiústavné, len či má význam sa naťahovať na našom častokrát bezprávnom Slovensku. Tiež sa skôr prikláňam k názoru, že zaplatím tých 44 eur a mám pokoj. Na druhej strane ma štve takáto buzerácia zo strany štátu a najradšej by som ich nakopal. Aj preto ešte zvažujem, či nepodať ten odpor a trocha im podkúriť

  buchač je offline (nepripojený) buchač

  Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
  V podstate ten istý problém...pekne rozpísané.
  https://autobild.pluska.sk/poradca/t...myselna-pokuta

  pokuta za STK a EK, podať odpor alebo nie ?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.