Zavrieť

Porady

nájomné platené v hotovosti

yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

yvica
prosím vás sro platí nájom v hotovosti v sume 1000 mesačne osobe-nepodnikateľovi, ktoré má pridelené DIČ na prenájom. môže mu platiť v hotovosti nebude porušený zákaz platby v hot. nad 5000? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tweety

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    Naposledy upravil Tweety : 14.08.19 at 10:49 Dôvod: doplnenie stanoviska FS
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica viem, ale je, aj keď sa nájom platí sukromnej osobe, ktorá budovu prenajíma?
    avalik "v roku" - nesuhlasim, toto zakon neuvadza
    Mila123 nemôže, i keď je to súkromná osoba,
    podľa platného zákona pokiaľ je na jednej strane podnikateľ a druhá strana obchodu je súkromná osoba platí iba 5000€
    ak by boli obaja iba súkromné osoby platí 15000€
    marjankaj Takže riešením je uzatvoriť každych päť mesiacov novú zmluvu.
      zbaliť
    avalik

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak je na jednej strane podnikatel plati obmedzenie 5000 eur ...ak je zmluva viac ako na 5 mesiacov, nemoze byt ani jedna platba v hotovosti
    vicktor Dovol otazku - ak je limit 5000, preco nemoze za pat mesiacov (tri mesiace) zaplatit v hotovosti a potom uz bankovym prevodom?
    avalik lebo zákon, § 6 (2) Hodnotou platby v hotovosti, ktorá je rozdelená na niekoľko samostatných platieb, je súčet hodnôt týchto platieb, ak tieto platby vyplývajú z jedného právneho vzťahu.

    nájomné platené v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.