Zavrieť

Porady

Vrátenie dávky v nezamestnanosti

Bola som evidovaná na UPSVáR ako nezamestnaná – poberala som dávku v nezamestnanosti, vyradená som od 03.6.2019. Následne som požiadala o rodičovský príspevok na dieťa od 29.5.19 – ktorý bol priznaný a vyplatený. Teraz ma kontaktovala sociálna poisťovňa, že jej mám vrátiť dávku v nezamestnanosti (cca 900€) za obdobie 05/19 nakoľko som poberala RP.
Dávka v nezamestnanosti bola do dátumu 27.05.2019, a na žiadosti o RP som žiadala od 29.05.2019 – prečo ma na to pracovníčka UPSVáR neupozornila a sama mi povedala, že mám žiadať RP od tohto dátumu. V ich evidenčnom systéme RP majú zaevidované od 01.05.19. – RP sa vraj nedá vrátiť mam si to riešiť so sociálnou poisťovňou – a tej vrátiť 900€?
5 komentárov     zbaliť
Mila123 dátum vyradenia bol 03062019, prečo nie 28052019?
lenlenka tak to neviem, ale takto mám uvedené
veronikasad Nie je mozny súbeh evidencie na UP a poberania RP.
lenlenka to už teraz viem, ale prečo nemôžem vrátiť za máj RP, ale dávku v nezamestnanosti (čo zas nie je málo) ano
veronikasad Pozri par.106 Zakona o socialnom poisteni
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vrat davku za 1 mesiac (s tym nic nespravis, zakon je zakon), ukonci RD (prepiste poberanie RP na otca dietata), oznam, ze sa o neho bude starat on, zaeviduj sa na UP a poziadaj opat o davku. Po mesiaci si celu proceduru s RP zopakujes - hlavne uz vies, ze sa to nemoze v jednom mesiaci "bit"..
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenlenka takže ukončím RP teraz v 09/19 vrátim dávku za 1 mesiac SP, a hneď ešte teraz v 09/19 sa zaevidujem ako nezamestnaná, ...dávka v nezamestnanosti sa mi bude rátať z akého príjmu? (posledné zamestnanie bolo ukončené v 10/18)
    veronikasad Nemožeš mať v jednom mesiaci dávku v nezamestnanosti aj RP - RP sa vypláca za celý mesiac.
    Mila123 Lenka, urob to k prvému októbru, t.j. 01 10 2019 sa zaeviduješ na UP, otec dieťaťa vezme RP a k 01 11 2019 si to vymeníte.....
    dávaj si pozor na dátumy
    dávku, ktorú teraz vrátiš dostaneš v tej istej hodnote späť
    predpokladám, že 26 dní si nevyčerpala PvN
    ivka70 Dostanes davku v povodnej vyske ako si cerpala predtym, len docerpas do 6 mesiacov.
    lenlenka Ďakujem, aj za upozornenie.
      zbaliť

    Vrátenie dávky v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.