Zavrieť

Porady

Skončenie PP dohodou a dovolenka vz. PN

Môže mi prosím niekto poradiť?Dnes som nastúpila do práce po troch mesiacoch (ešte nevyliecena) a zamestnávateľ že dohoda o skončenie pracovného pomeru...a ešte od dnes nútená dovolenka do 26.10. Čo mám robiť? Podpísala som to ale skôr z jedu ...Čo môžem?Asi si užívať dovolenku a hľadať prácu... Ďakujem
veronikasad Teraz uz nic, pytat si sa mala predtym ako si to podpísala...
MichaelaKAS No,veru...čo už.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    No, ak si to podpísala, tak už nič len si hľadať novú robotu.
    21 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MichaelaKAS Som si myslela...a keď bud zajtra pn a mámat nútenú dovolenku...čo platí...pnka či dovolenka...mám v tom zmätok..
    Ďakujem
    ivka70 Pri PN sa dovolenka pozastavuje. Cize platene su nemocenske davky a dovolenku ti potom preplati.
    Na ukoncenie PP dohodou to nema vplyv.
    MichaelaKAS Zamestnávateľ čakal kým nastúpim do práce a hneď navrhol koniec pracovného pomeru a ja už nevládzem sa s ním naťahovať tak som to podpísala...
    MichaelaKAS Ďakujem...a pnku platí zestnavatel či sociálna poisťovňa...že kde dať pnku keď som na dovolenke
    Tweety Prvých max. 10 KD zamestnávateľ ako náhradu mzdy, potom nemocenské SP. Keďže si nenapísala kedy končí PP, tak tá náhrada môže byť 10 ale ani nemusí byť.
    MichaelaKAS Ďakujem pekne...
    MichaelaKAS A môžem ešte otázočku...pri nároku na dávku v nezamestnanosti musím mať odpracovaných 730 dní za posledné tri roky?A to sa rata odpracované dni či aj pnka?A musí to byť aký pracovný pomer,len určitý?A u jedného zamestnávateľa?Či to sa len za obdobie...
    Tweety Na dávku sa posudzuje posledných 730 dní poistenia zo 4 odpracov. rokov. DPN je vylúčitelná doba ale zaráta sa do odpr.doby.
    veronikasad Kedy si bola naposledy evidovaná na UP, resp. kedy ti skoncila vyplata dávky v nezamestnanosti?
    MichaelaKAS Naposledy evidovaná 4.9.2017...ale nepoberala som dávku v nezamestnanosti
    MichaelaKAS Naposledy s dávku v nezamestanoat poberala v januári 2017
    veronikasad Nove obdobie pre vznik nároku na davku sa ti pocita az od skoncenia poberania dávky, nie z poslednych štyroch rokov. Splnas podmienku 730 kal.dni?
    MichaelaKAS Počíta sa to ako celé obdobie od začiatku pracovné pomeru do konca?Pnka sa odratava či ako...a rána sa každý pracovný pomer či záleží od toho aký je určitý neurčitý..dohoda?
    Ďakujem pekne za radu
    veronikasad Napis obdobia od 01/2017, aj dohody. PN sa započítava len ak trval pracovny pomer. Ak si pracovala na dohodu počas poberania davky, uved aj toto obdobie.
    MichaelaKAS Ďakujem pekne nevychadza to...čo už...
    ivka70 preco od 1.7.2017? Preco nie posledne 4 roky pred evidenciou?
    veronikasad Ivka, pred 1.7. poberala davku v nezamestnanosti, obdobie sa nezapocitava znovu. Ale to bude asi skôr, 1.7. nikde nespomina, poberanie davky bolo ukoncene v 01/2017
    MichaelaKAS Presne tak..
    MichaelaKAS Chýbajú mi dva mesiace
    veronikasad Tak si nájdi na dva mesiace prácu na dohodu s pravidelným prijmom a až potom sa chod evidovat
    veronikasad Rozpis tie obdobia, ak si mala dohody aj tie od zaciatku poberania davky.
      zbaliť

    Skončenie PP dohodou a dovolenka vz. PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.