Zavrieť

Porady

Škoda spôsobená nájomcom bytu započítaná s depozitom

Pri odovzdávaní bytu nájomcom, bolo zistené, že spôsobil v byte škody, ktoré som spísala v odovzdávacom protokole.Tieto škody boli aj nafotené s dátumom. Nájomca odmietol podpísať odovzdávajúci protokol, hodil kľúče od bytu a odišiel.
Pri odovzdaní bola prítomná aj pani z realitnej kancelárie, ktorá tieto škody tiež fotila ale tiež odmietla podpísať protokol ako svedok, že nechce s tým mať nič, ak by to išlo pred súd. Tieto škody som sama ohodnotila, cenami ktoré boli nižšie ako ceny, ktoré ponúkali za opravy murári či stolári. O túto škodu som znížila depozit a vrátila mu iba zostatok depozitu s tým, že mu listom zdôvodňujem ten rozdiel, teda škodu. V preberacom protokole pred 3 rokmi, keď byt preberal, nemal žiadne škody, byt bol vo výbornom stave. Nájomca ma chce dať na súd a vymáhať si ten zostatok depozitu.Llistom mu oznamujem, že v prípade odstránenia škôd dodávateľským spôsobom bude škoda vyššia, lebo suma faktúr bude určite vyššia. Čo mi radíte, aby som tie škody dala opraviť a súdu potom predložiť faktúry za opravy? Zmluva bola robená podľa zákona o krátkodobom nájme bytu. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  dmc je offline (nepripojený) dmc

  dmc
  Moja rada: Dat opravit tak aby si mala od vsetkeho doklad. Inak nebudes mat v ruke nic cim by si svoje konanie (vyuctovanie opravy z depozitu) preukazala. Aj keby to stalo viac ako oprava svojpomocne. Pri takomto jednani najomcu vsetko iba s papierom.

  Ak pani realitacka (ktora zhrabla poplatok za sprostredkovanie) odmieta podpisat - by som ju poslal ta. tam" - toto je presne spravanie sa realitakov. Ak je problem - ruky prec.

  Škoda spôsobená nájomcom bytu započítaná s depozitom

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.