Zavrieť

Porady

Kupno predajna zmluva podpisana neexistujcou osobou

Dobry den. S tymto som sa este nestretla a prosim poradit. Kupnopredajna zmluva medzi podnikatelmi za predajcu je podpisana osobou, ktora je vymyslena. Peciatka je spravna. Je to mozne?
Fotka mi nejde vlozit :-)
Naposledy upravil wegamizi : 27.11.19 at 18:32
10 komentárov     zbaliť
marjankaj Ako môže byť vymyslená? Niekto ju predsa musel vidieť ako podpisuje. Alebo kupujúci je slepý?
wegamizi Bola uzatvorena telefonicky, priniesol ju kurier. Dnes som sa dozvedela, ze meno v zastupeni firmy je vymyslene. Jedna sa o Slovak telekom, a.s. v zastupeni Silvia Haburaj. Na pobocke mi dnes povedali, ze to meno je vymyslene.
misoft Nuž - tak to je zlé!
Radil by som - pre sebaochranu - kontaktovať predávajúcu firmu, že niekto v ich mene pod falošnou identitou sa pokúša o podvod.
wegamizi Vraj to meno Telekom stale vyuziva pri zmluvach po telefone. Zeby som to mala len ja? Preto sa pytam, ci to je nejaka pravna novinka
marjankaj A čo si kúpila? A aj zaplatila?
wegamizi Tablet. Aj zaplatila
marjankaj A funguje?
wegamizi Ved prave. Nefunguje vsetko, co malo podla zmluvy. Reklamaciu uz riesim. Len dnes pri navsteve pobocky a odvolani sa na p. Haburaj mi bolo povedane, ze osoba neexistuje. Len som chcela vediet, ci som zaspala dobu
vicktor Kde si bola na pobocke? Asi najblizsie pri bydlisku?
Predpokladam ze ta osoba je "kdesi" inde (tak ju nepoznaju) a pod jej menom sa vybavuje spusta korespondencie.
wegamizi Len mi povedali, ze osoba je fiktivna, nie neznama. Pani na tom trvala. Tak sa pytam, ci to je mozne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Daj si do googla. Ja som našiel napríklad toto:
    http://www.zusvytvarka.eu/assets/Fil...dokumenty=1187
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wegamizi Ano. Videla som. Ja len sa pytam na to, co mi bolo na pobocke Telekom povedane. Ze ziadna pani Haburaj neexistuje, tak ako sa mam k tej informacii postavit?
    veronikasad Nerieš na pobočke, ale na zákazníckej linke Slovak Telekom.
    wegamizi Ano, zajtra volam, som zvedava na odpoved
    ivka70 Ze na pobocke sedi niekto premudrely, co o tom nic nevie
    gardenia Ja mam prvu zmluvu tiez podpisanu Silviou Haburaj este v roku 2014. Nikdy nebol ziaden problem.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    sa mi zdalo hneď známe to meno ... pozrela som do papierov - a tiež ho máme na zmluve Mne sa zdá byť všetko v poriadku.
    ak dačo zistíš - že prečo neexistuje - daj vedieť.
    To už asik aj predajca v Telekome vystupuje pod pseudonymom ???
    Naposledy upravil Katy a R : 27.11.19 at 22:07

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Meno určite nie je vymyslené...nie si sama, kto má na zmluve Silviu Haburaj.
    https://www.google.com/search?client...Silvia+Haburaj.

    Ale inak, tu máš komplet kontakt....telefónne čísla sú na nete.
    Slovak Telekom, Centrum sluzieb zakaznikom, Ing. Silvia Haburaj, Laborecká 1, 04001 Kosice.

    P.S.:
    Holt, kto umí, ten umí...nemôže byť každý vynikajúci googlovač alebo truhlík.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wegamizi Ano. To som vsetko nasla. Len vraj to je len krycie meno niekoho. Pisem len to, co mi bolo odkomunikovane. Som sa odvolavala na zmluvu s p. Haburaj a vraj to nie je konkretna osoba. Kontakt moze byt na nu, videl ju niekto? Alebo volal s nou niekto? Zajtra zavolam na centrum pre zakaznikov a spytam sa. Mne to pride fakt divne.
    buchač Si myslíš, že by to bola fiktívna osoba ?
    Nuž ja ale veľmi pochybujem...aj keď je všeličo možné. Nemyslím si totiž, že by Telekom potreboval dávať fiktívne meno na zmluvy...a ani nevravím o právnej stránke.
    Veď to by boli v podstate všetky zmluvy neplatné.

    Existuje..aj bydlisko má, aj manžela...
    http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=130844&SID=4&P=1
    wegamizi Ano. Vsetko som si pozerala. Ale preco mi to tak povedala na pobocke? To mi vrta v hlave. Doslova, ze ta osoba je fiktivna. Nuz som zvedava zajtra, budem si volat, uz len pre zaujimavost.
    veronikasad Juraj, to nemusí byť tá istá osoba (možno nevesta) - zástupca ST nepoužíva titul... Čo je zaujímavé, kod predajcu je na každej zmluve iný.
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ak bude problém z ich strany a súd ti to "omylom" uzná za pravdu, tak je zaň zodpovedná firma a nie zamestnaný jednotlivec. To ako si v tom prípade vyriešia určite obsahuje vnútropodniková smernica a tebe to nepovedia. Takže vôbec nezáleží na tom či je osoba fiktívna

    Kupno predajna zmluva podpisana neexistujcou osobou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.