Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky a dohoda o ukončení pracovného pomeru

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať ohľadom dohody o ukončení pracovného pomeru. Zamestnávateľ mi po vzájomnej dohode návrh dohody o ukončení pracovného pomeru. Text som priložila. Ide mi o to, že ešte som na RD. Na výplatnej páske som mala ešte 53 dní dovolenky. Podľa daného textu, preplatí mi ju zamestnávateľ? Nie je tam niečo, čím sa tomu vyhne? Rovnako je tam dané nie odstupné vo výške mesačného platu, ale odmena. Úprimne sa trocha bojím, či ma nechcú obabrať, preto si to potrebujem overiť, nakoľko sa do toho až tak nerozumiem. Ďakujem.
dohoda.jpg  
8 komentárov     zbaliť
veronikasad kedy dieťa dovrši 3 roky ? Dopln presne obdobie mD a RD, príp. či si bola pred nástupom na MD na PN-ke, skontrolujeme nárok. Po skončení prac.pomeru sa ideš evidovať na UP, alebo máš iné zamestnanie ?
Allicia222 Na PN som bola cca od 07/2016, pondelok, 13. januára 2020 od 02/2017, RD konci 03/2020 a momentalne od dnes mam podpisanu zmluvu v novej firme.
veronikasad napíš presné dátumy začiatku a konca MD
Allicia222 Zaciatok md bol 7.2.2017 a v oktobri mi zacal plynut rodicovsky prispevok. Este som nepodpisala dohodu. Po vzajomnom telefonickom rozhovore sme sa zhodli ze bude lepsie pracovny pomer ukoncit. V podstate to prislo obojstranne.
veronikasad Mala si nevyčerpanú dovolenku z roku 2016 ? 53 dní dovolenky je vela ... Kolko rokov si mala v roku 2017 ?
Allicia222 Ano mala som nevycerpanu dovolenku v 2016, len nepamatam presne kolko. V 2017 som mala 29 rokov.
veronikasad Konzultuj dovolenku s mzdárkou zamestnávatela. Za rok 2017 máš nárok na celú dovolenku, za rok 2018, 2019 a 2020 ti nárok na dovolenku nevznikol.
veronikasad Tu dohodu si už podpísala ? Ukončenie pracovného pomeru si žiadala ty ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pri skončení PP bez udania dôvodu (organiz. dôvod), nárok na odstupné nevzniká. Dohodli ste sa na odmene, tú musíš dostať. Rovnako zo zákona je povinné preplatenie nevyčerpanej D, na ktorú vznikol nárok.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Allicia222 Cize nenapisali tam v bodoch nic take ze by mi to nevyplatili tu dovolenku? Ze namiesto dovolenku ty "odmenu" ?
    Tweety Preplatenie D je zo zákona, nie je to potrebné mať v dohode. Ak by ste boli uzatvorili Dohodu o skončení PP z organiz. dôvodov, vznikol by nárok na 3mesačné odstupné.
    Allicia222 Cize dostanem mesacne "odstupne" + preplatenie zvysnej dovolenky. Spravne?
    Tweety Áno ale nie odstupné ale odmenu.
    Allicia222 No ako tak som to myslela. Ale tak hlavne me ide teda o tu dovolenku. Ci to nemohli akoze premietnut do tej odmeny.
    veronikasad dopln dátumy, skontrolujeme nárok na dovolenku. Udaj na výplatnej páske nemusí byť správny.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V dohode nie je uvedený dôvod ukončenia pracovného pomeru, preto nárok na odstupné v zmysle ZP nevzniká. Odmena vo výške jednomesačného platu je len bonusom od zamestnávatela.

    Píšeš, že máš zostatok nevyčerpanej dovolenky - treba konzultovať so mzdárkou či je výpočet správny - túto musí zamestnávatel preplatiť pri skončení pracovného pomeru.

    Dohoda je zrejme už podpísaná, píšeš že máš už nové zamestnanie, tak už je zbytočné špekulovať nad navýšením vymeriavacieho základu pre výpočet dávky v nezamestnanosti. Ak bude pracovný pomer ukončený posledným dňom RD, odmena ani preplatená dovolenka nevstupuje do žiadneho vymeriavacieho základu na sociálne poistenie zamestnanca ...
    Allicia222 Pardon, ale trocha nechapem. Dohoda bude v platnosti este pred ukoncenim RD. Mne sa len jedna o to, ci mi teda zvysnu dovolenku (hoc len tu ktoru som mala este pred nastupom na pondelok, 13. januára 2020) preplatia. Ci nedali do dohody nejaku klauzulu, ktorou sa tomu vyhnu. Napr. ten bod 2.1.
    veronikasad Tvoja RD u zamestnávatela končí ukončením prac.pomeru, nijako nesúvisí s poberaním rod.príspevku. K dovolenke ti viac napísať neviem...

    Preplatenie dovolenky a dohoda o ukončení pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.