Zavrieť

Porady

Jednoosobova s.r.o,zaroven zamestnanec a iny prijem ako fyzicka osoba

Dobry den,
Konatel v s.r.o je zaroven zamestnacom vo svojej s.r.o. V roku 2019 pracoval 3 mesiace v inej firme ako fyzicka osoba / prijem cca 4000,-€ /.
Moze si v DP za rok 2019 uplatnit nezdanitelnu cast zakladu dane na seba a na manzelku, ktora je cely rok na RP? Moze si uplatnit DB na svoje deti?
Dakujem.
ivka70 prijem z inej firmy ako zamestnanec a prijem zamestnanca vo vlastnej firme je dokopy viac ako polovica rocnej minimalnej mzdy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na NČZD na daňovníka má, rovnako aj na manželku za každý mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jej uplatnenie. Na DB tiež ak sú splnené ostatné podmienky zákona. Pozri §§11,33 Zákona o DzP.
    ivka70 15.01.20 07:34 odstránil(a) z Porady
    ivka70 15.01.20 07:34 priradil do Porady
    ivka70 15.01.20 07:34 odstránil(a) z Porady

    Jednoosobova s.r.o,zaroven zamestnanec a iny prijem ako fyzicka osoba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.