Zavrieť

Porady

aky velky je zavit na perlatore?

Kupujem novy perlator na bateriu v kuchyni. Je tam treba perlator s VNUTORNYM zavitom. Ked pozriete napr. sem
....
tak tam tvrdia, ze treba perlator s vnutornym zavitom M22. Avsak ked odmeriam sublerou priemer VNUTORNEHO zavitu na sucasnom perlatore, ma to 19mm [Len pre informaciu, VONKAJSI zavit na baterii ma 20mm.]

Ake "meno" ma velkost zavitu mojho stareho perlatora? Vo vsetkych navstivenych obchodoch [Hornbach, Obi, e-shopy...] maju len M22 a to sa mi zda trosku vacsie nez to moje. No je problem to v obchode poriadne premerat, lebo to maju v plastovych obaloch.

Vdaka za objasnenie.
Naposledy upravil Chobot : 05.02.20 at 19:45 Dôvod: Vymazaná reklama
4 komentárov     zbaliť
misoft Ak je záviť dnu na rúrke - potrebuješ perlátor s VONKAJŠÍM závitom (po vonkajšom obvode). Stačí zadať vyhľadávanie "perlátor m19" a hneď nájdeš. Inak ani tvoje meranie nemusí byť presné - väčšina perlátorov ihneď pasuje do výtokových rúrok. Odfoť si svoju batériu a s fotkou vyhľadaj v obchode - iste ihneď určia, aký potrebuješ. Do 5€ sa vždy trafíš.
perlator Nie, zavit na rurke je po jej vonkajsom obvode. Preto perlator potrebujem s VNUTORNYM zavitom. To by mal byt "perlator F19", nie? Mimochodom, googlenie "perlator M19" alebo "perlator F19" dava nanajvys tak polske vysledky. :-) Inak, vdaka za odpoved.
vicktor Kedze si meral aj vnutorny zavit, tak si perlator mal demontovany. Chod s nim do obchodu a kup taky isty.
Stretol som sa s tromi druhmi - na bateriu umyvadlovu, vanovu a bidetovu. Nedaju sa pomylit ani volnym okom bez merania sublerou.
Takze suhlasim s Chobotom.

P.S. pozoruhodne technicke riesenie ked mensi vnutorny zavit pasuje na vacsi vonkajsi.
perlator Mne nie je divne, ze mensi vnutorny zavit pasuje na vacsi vonkajsi [ked teda velkosti meriame sublerou]. Vdaka tomu rozdielu 1mm sa do seba zasrobuju a nasledne drzia pokope. Inak, vdaka za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    aky velky je zavit na perlatore?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.