Zavrieť

Porady

Sociálna poistovňa a EZU

Ahojte, chystám sa práve zaslať elektronicky mesačný výkaz poistného do sociálnej poistovne. Neviete dakto, či už im to funguje? Včera som tam volala a pán mi povedal, že pravdepodobne dnes už to bude funkčné. Odoslal to už dakto z vás? Ďakujem. avipe
Usporiadat
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Prosím Vás môžte mi poradiť? Podarilo sa mi odoslať Výkaz a bol akceptovaný - teda nebola tam žiadna chyba ale keď si pozerám vytlačenú verziu mám tam pri rezervnom fonde solidarity počet 0.
Má sa tam uvádzať číslo (počet zamestnancov?) alebo je tá nula správne?
Ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Netka
Prosím Vás môžte mi poradiť? Podarilo sa mi odoslať Výkaz a bol akceptovaný - teda nebola tam žiadna chyba ale keď si pozerám vytlačenú verziu mám tam pri rezervnom fonde solidarity počet 0.
Má sa tam uvádzať číslo (počet zamestnancov?) alebo je tá nula správne?
Ďakujem.
Ak máš iba dohodárov potom do fondu solidarity sa neplatí nič, v tomto prípade je to správne. Ale ak máš zamestnancov na HPP potom by tam mal byť počet ZC na HPP a niečo aj odviesť. Skus sa pozrieť do zoznamu chýb či ti náhodou tam neuviedol EZU niečo. Ja som mal prípad, že v zozname chýb som mal uvedenú presnú sumu na fond solidarity aká tam má byť. Nakoľko program zaokruhlil o jednu korunu menej.
0 0
Žaťková Žaťková

Žaťková je offline (nepripojený) Žaťková

Dnes, 18.9.2006 som odoslala výkaz do SP cez elektronickú podateľňu, podľa informácie v Bratislave na č.tel. 02/59248293 manuálny vstup bude možný až v túto stredu, t.j. 20.9.2006.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
A ak to nepôjde ani zajtra? Ak normálne posielam elektronicky, nemôžem im to zaniesť osobne, ak nefunguje ich stránka?
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

smith
Ak máš iba dohodárov potom do fondu solidarity sa neplatí nič, v tomto prípade je to správne. Ale ak máš zamestnancov na HPP potom by tam mal byť počet ZC na HPP a niečo aj odviesť. Skus sa pozrieť do zoznamu chýb či ti náhodou tam neuviedol EZU niečo. Ja som mal prípad, že v zozname chýb som mal uvedenú presnú sumu na fond solidarity aká tam má byť. Nakoľko program zaokruhlil o jednu korunu menej.
Dohodárov nemám. Pozrela som sa na zoznam chýb a napísalo mi, že nebola zistená žiadna chyba. V prílohe mi za každého zamestnanca odviedlo z príslušného VZ do fondu solidarity len mi neuviedlo na hlavnej strane Výkazu ich počet. Sumu mi ale uviedlo a je v poriadku.
Aj v súbore XML ktorý som posielala do SP sú sumy uvedené v poriadku a je tam uvedený aj počet zamestnancov len mi ho nevytlačilo.

Nestalo sa niekomu niečo podobné?
Nemyslíte, že by to molo byť spôsobené chybou softu v SP, že im to zle tlačí elektronicky prijaté údaje?
Naposledy upravil Netka : 20.09.06 at 07:31
0 0
skocka skocka

skocka je offline (nepripojený) skocka

matka - podnikateľka
Áno, sociálka má stále problémy s interpretovaním zaslaných výkazov. Už opravili chybu zobrazovania výšky odvodu na starobné poistenie za zamestnávateľa, no ešte včera produkovali zoznam chýb, tzv. varovanie, no sami priznali, že nie všetky varovanie sú korektné.

Skočka
0 0
Boneta Boneta

Boneta je offline (nepripojený) Boneta

Ani včera, ani dnes stránka nie je dostupná.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Boneta
Ani včera, ani dnes stránka nie je dostupná.

Mne funguje bez problémov.
0 0
gjana gjana

gjana je offline (nepripojený) gjana

Cez manuálny vstup sa stále nedajú posielať výkazy. Volala som do SP v N. Zámkoch a bolo mi povedané, že tento týždeň by to už malo byť sprístupnené. Tak dúfam, že naozaj bude.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Zaujala SP nejaké stanovisko k tomu, že v tom je takýto chaos. Je niekde na ich stránke niečo také uverejnené? Ak áno, tak prosím kde.
Ďakujem.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Netka
Zaujala SP nejaké stanovisko k tomu, že v tom je takýto chaos. Je niekde na ich stránke niečo také uverejnené? Ak áno, tak prosím kde.
Ďakujem.
Tu je stanovisko:

Dokument - Manuálny vstup - Mesačný výkaz


Služba je dočasne nedostupná

That´s all folks!
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Beata
Tu je stanovisko:

Dokument - Manuálny vstup - Mesačný výkaz


Služba je dočasne nedostupná

That´s all folks!

No tak to je smutné, že v tom majú bordel a nevedia aspoň nejaké odôvodnenie/ospravedlnenie uverejniť.
Keby sme toto robili my, tek nás pokuta/postih neminie.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Dnes už to funguje, len to neprepočítava odvody samo a nemala som tam uvedené rodné čísla zámestnancov. Ale aspoň to funguje (teda aspoň to tam je. Ešte uvidím, či sa to bude aj dať poslať.)
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Taže som zistila, že tomu nerozumiem. Vypisovala som dohodárov a klasicky som ako výnimku uviedla 6. Vypísalo mi, že tam mám chybu...hľadala som a našla som, že výnimku mám uviesť asi 0, ale v položke "rozsah SP" má byť číslo 0000110. Kde je ale tá položka????????

Už mi z tej sociálnej poisťovne načisto preskakuje .
0 0
tammara tammara

tammara je offline (nepripojený) tammara

Ani ja neviem najst na tlacive rozsah SP, neprepocitava mi odvody a ked som dala vykaz odoslat, tak mi vypisalo chyba: null a vykaz mi zmizol. Vobec nikde nie je, skusala som to 3x a uz mam toho dost. Volala som na SP a oni vobec nevedia ako sa ma vykaz vyplnit, ani preco to nefunguje.
0 0
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

Vám to funguje? Mňa zakaždým vyhodí na opätovné prihlásenie, keď nahodím prvú stranu prílohy a chcem prejsť na druhú. Už som to nahadzovala 3x, dnes s tým končím, je to des.
Ani mi nenapíšte, že vám to ide, lebo ma trafí :-(
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Livia2
Vám to funguje? Mňa zakaždým vyhodí na opätovné prihlásenie, keď nahodím prvú stranu prílohy a chcem prejsť na druhú. Už som to nahadzovala 3x, dnes s tým končím, je to des.
Ani mi nenapíšte, že vám to ide, lebo ma trafí :-(
Nechcem aby ťa trafilo ale mne to dnes išlo. Minulý týždeň som posielala výkaz s tým že je všetko v poriadku a dnes som si pozrela a výkaz vrátený. Tak som sa pokúsila ešte raz ale nič. Prešlo to až po telefonáte s naším softveristom a odstránení jednej maličkej chyby. Ale je to zážitok tento mesiac
0 0
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

katkaj
Nechcem aby ťa trafilo ale mne to dnes išlo. Minulý týždeň som posielala výkaz s tým že je všetko v poriadku a dnes som si pozrela a výkaz vrátený. Tak som sa pokúsila ešte raz ale nič. Prešlo to až po telefonáte s naším softveristom a odstránení jednej maličkej chyby. Ale je to zážitok tento mesiac
Ja som mala na mysli ale manuálny vstup a nahadzovanie priamo na stránke. To ti nemohlo ísť, nemohlo, nenapíš, že išlo :-))) bo ma fakt trafí
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Livia2
Ja som mala na mysli ale manuálny vstup a nahadzovanie priamo na stránke. To ti nemohlo ísť, nemohlo, nenapíš, že išlo :-))) bo ma fakt trafí
Jááááj prepáč, ja som mala na mysli to elektronické posielanie. Manuálne som neskúšala. Mne tie súbory generuje už priamo program.
0 0
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

katkaj
Jááááj prepáč, ja som mala na mysli to elektronické posielanie. Manuálne som neskúšala. Mne tie súbory generuje už priamo program.
OK Elektronicky budem posiel(r)ať inú firmu zajtra, už sa teším teraz
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať