Zavrieť

Porady

Podaril sa už niekomu zo mzdárov takýto ...kúsok..

Známy mi poslal túto výplatnú pásku,či na jen nájdem niečo ,,,divné,,
Našiel som

Uvediem to trochu na pravú mieru
Pozerali ste na to ako mzdári,boli tam odpovede ako čerpal nahradne voľno ale píplatok mu nechal a podobné,ale to u tohoto zamestnávateľa určite nehrozí,on skúša koľko jeho zamestnanci ,,,znesú,, tu výplatu robil on ,veronikasad písala že z dochádzkové lístku by vedela viacej,nevedela tam je uvedené len či je to práca denná alebo nočná, a počet hodín,ale je tam aj mzdový lístok taký to ma oficiálny názov ,kde sa píše počet odpracovaných hodin,tento kolega tam ešte dopísal,kolko hodín odpracoval v noci ,v sobotu ,v nedeľu ale kedže pracoval aj dva sviatky tak aj počet hodín ,ktoré odpracoval cez tieto sviatky,kedže mal ešte desať dní dovolenky z roku 2018 tak ich tam napísal
Podľa priloženého mzdového lístku asi aj vy dôjdete k záveru že existujú zamestnávatelia ,ktorý ešte pri minimálnej mzde ,nechcem to nejko vurgálne nazvať,takže to nátvem ukrátiť zamestnanca na výške mzdy tým že mu nevyplatia všetky odpracované hodiny a ani všetky príplatky ,ktoré mu patria,v tomto prípade aby to trochu ..zaonačil,, tak je tam odmena ale mimo hrubú nzdu,tu si dá do nákladou,a ta mu ani nenavíši priemer na ďaľší štvrťrok
len tu to trochu nezvládol,alebo nechcel to až tak skresať tak príplatku za noc nechal toľko ako nechlal,ale ostatné ,,pekne,,, osekal
Naposledy upravil karol.za : 13.02.20 at 21:58
vyplatná páska.jpg  
mzdový lístok.jpg  
1/1
55 komentárov     zbaliť
veronikasad však ju prilož celú bez osobných údajov ... Žeby na nej boli len hodiny bez vypočítanej mzdy ?
karol.za veronika, tam sa jedná o tie hodiny a aj dni
vypočítana mzda je nepodstatná
karol.za ešte doplním,jedná sa o mesiac december 19 pracovných dní a tri platené sviatky
Tweety Tie dni sú tam z toho obdobia asi náhodne vybraté.
Katy a R to akože 9 dní odpracoval a z toho len nočných bolo 12 dní??
karol.za a to ešte stíhal dva dni v sobotu a dva dni v nedeľu
veronikasad Karol, dni su spravne, ma tam dovolenku 10 dni a 3 sviatky. Ale zrejme je tam vykazana dovolenka ktorú necerpal, preto je tych nocnych viac (neustrazili si príplatky) alebo za víkend cerpal nahradne voľno. Moznosti je viac...
Katy a R veronika z 9tich dní má 12 nočných ... ja už som si začala písať žiadosť ... ale karol nechce prezradiť...
veronikasad Katy, má tam soboty a nedele, možno za ne čerpal náhradné volno. Nemá žiadny nadčas, len príplatky ...
karol.za veronika katy má pravdu z 9tich dní má dvanásť nočných,2 soboty a 2 nedeľe určite žiadne náhradné voľno
veronikasad 9 + 10 + 3 = fond pracovného času v decembri. Za čo sú potom tie príplatky v sobotu a nedelu keď tam nie je nadčas ?
karol.za veronika,podľa tej pásky to stihol všetko za tých 9 dní
veronikasad Nieee, veď už píšem po tretí raz, že tam má príplatky za sobotu a nedelu a chýba nadčas ... A možno aj tá dovolenka je len vykázaná a počas nej pracoval a zabudli vymazať nočné príplatky .
Terezia13 "nevidím na tom nič zlé", bol to dobrý pracant!
karol.za skôr zamestnávateľ
Katy a R však poraď - že kde takého nájdeme
karol.za radčej nie že vraj ten zamestnávateľ dokáže iné kúzla robiť v mzdovom programe :!
Terezia13 však ho zamestnávateľ "podľa zásluh" odmenil
veronikasad Karol, to by chcelo vidieť skutočnú dochádzku, inač je to len mlátenie prázdnej slamy typu JPP-
karol.za dám si poslať dochádzový ,,papier,, neviek ako v jeho frme to majú zariadené
a to mlatenie prázdnej slamy typu JPP je zrejme aj z výrezu tej pásky
veronikasad podla dochádzky sa bude dať napísať viac, nič mimoriadne na tej páske nevidím,,,
karinôčka Ani ja na tom nič zvláštne nevidím... Odpracoval 9 dní + 3 dni sviatky = 12 dní, všetky boli nočné a z toho 2 soboty a 2 nedele, čerpal 10 dní RD, t.j. 22 dní za december vrátane sviatkov
A sviatky, nočné, soboty a nedele sú tam uvedené ešte kvôli príplatkom.
karol.za karimôčka ako si sa dopočítala že odpracoval 12 dní ?
ak si učtovníčka,mala by si vedieť aký je rozdiel medzi príplatkom a náhradou mzdy
ak nevieš tak vysvetlím príplatok sa platí za odpracované hodiny,tie hodiny môžu byť odpracované v noci ,v sobotu v nedeľu a aj vo sviatok
náhrada mzdy jsa poskytuje za dovolenku,za sviatky ktoré pripadnú na pracovný deň,dokonca je aj náhrada mzdy za pn,kedže sa jedna o náhradu tak v tie dni nepracoval
keby odpracoval 9dní a 3 sviatky tak by odpracoval 96 hodín
veronikasad Karol, kde je tá dochádzka ?
Katy a R veronika - treba dochádzku, ak tam má 3 DNI náhradu za sviatok (nie odpracované sviatky), 10 dní náhradu za dovolenku a ostáva 9 DNÍní odpracovaných ???? tie víkendy samozrejme v tom môžu byt ... ale nejde mi do hlavy, ako môže mať 12 DNÍ nočnej??? (suma 22 dní = 9+10+3)
.... no terazky - čo si priložil - tak to už ozaj niečo úplne iné, ako tá páska, dokonca aj sviatky tam vidím - a už veru nemám záujem posielať si tam žiadosť
veronikasad Katy, kukla si do tej dochádzky ? Buď si niekto robí srandu (ak tu pasku vyrobil Karolov známy) alebo ??? z 203 hod. zaplatených 72 ? A tak ako som predpokladala, dovolenka čerpaná nebola ...len vykázaná, v dni kedy pracoval. Nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas bez ladu a skladu.
veronikasad ak tá páska aj dochádzka je skutočná, doporučujem poslať na Inšpektorát práce, ale to už potom určite nebude zamestnancom tejto firmy ...
veronikasad Alebo časť mzdy dostáva keš a s tým sa nechváli ...
karol.za určite tam nieje keš veronika
veronikasad tak to treba riešiť cez Inšpektorát práce, ten nočný príplatok je len kvapka v mori ...
karol.za veronika,inšektorát prace robí kontrolu tak že žiada jeho o doklady, ten si urobí ako potrebuje,to čo dá zamestnanec bezpredmetné,možno teraz by to trošku prešlo ,na tom čo ste vy nejako nepostzrehli,dal na viacej hodín priplatky ako odrobil hodín,akle to by zahral že sa pomýlil a a ešte by mal ,,,požehnanie,, inšektorátu,,keby tie peniaze žiadal naspať
veronikasad Píšeš o odmene mimo hrubú mzdu - to je čo ? V akej funkcii zamestnanec pracuje ?
karol.za veronika o práci inšektorátu práce by som mohol romány písať ,nožno by ste to brali ako ,,rozprávjy,, že si vymyšlam ale ja to môžem aj dokladovať
možno patrím k malo ľudom čo si potom od inšektorátu pýtali kopie dokladov ktoré predložil zamestnávateľ,využil som použitie zákona o prístupe k informáciam ale aj tak mi dokonca sám pan riaditešľ inšektorátu písomne na doručenku oznámil,žie niektoré doklady ktoré som žiadal my nemôžu poskytnúť,ale aj tak mi dosť poskytli,takže viem ako to tam ,,,funguje,,,
veronikasad ak si mal hodnoverné doklady, prečo si to nedal rovno na súd ?
karol.za nechcel som to po konzulácii s ľudmi čo do toho videli ešte viacej ako ja riešiť,na súde teoreticky čo ,lebo firma mi nejaké peniaze poslala,z papierov som vyčítal že ich inšektorát zaviazal aby mi vyplatili tak bez mrhnutia oka vyplatili,ostatné by sa riešilo cez odvolalnie vdaka tým čo do toho videli viacej ako ja som to uzavrel a neriešil dalej
karol.za veronika napíšem takto,poslala by si ty 1000 ľudí na ulicu
karol.za napíšem to ešte trochu ,,ostrejšie,, tí čo do toho vidia viacej ako ja sa ma opýtali : máte deti,ja som odpovedal mám dcéru,takže som hned pochopil
karol.za veronika tá odmena je na zalepenie oči, určite si si spočítala koľko by zarobil keby mal zaplatené podľa sutočnosti aj bez dovolenky výsledok ??? koľko dní vlastne pracoval ,,,zadarmo,alebo teda hodín ??,
veronikasad Karol, prepac, poslednym trom komentarom nerozumiem a rovnako nechápem co bolo dôvodom zalozenis tejto temy. Po prilozeni dochadzky moje tusenia sa potvrdili, ty si ich pocas celej diskusie popieral. Preplatiť 72 hod z 203 +zlikvidovat 10 dni nevycerpanej dovolenky by nemal riešiť len Inšpektorát prace
A co este nechápem je nadpis tejto témy, preco by mzdsri mali robiť taketo kúsky...
karol.za veronika :začnem otázkou?
nechjme bokom náhrady mzdy,nechame hdiny a ostanú len dni.
Urobil by mzdár výplatu ?keby dostal podklad :zamestnanec odpracoval 7 dní z týchto 7 dní dva dni pracoval v sobotu a dva dni pracoval v nedeľu a deväť dní odpracoval v noci
Neurobila by ,lebo vie že za sedem odpracovaných dní ,sú príplatky za tieto odpracované dni a nie za trinásť dní,
To bol dôvod prečo som do dal do temy mzdy,myslel som že mzdárom hned prvým pohladom na tu pásku toto vpadne do oka.

Nadpids témy -vlastne podľa tejto temý je taký mzdár,ono sa samomenoval za mzdára majiteľ tej firmy,ktorý robí mzdy všetkým zamestnancom a ešte jedna mzdárka,to sú tie moje tri komentáre okolo inšektorátu,tam mzdová učtovníčka konala ako konala,určite to nebolo z nevedomosti

doplnenie tvojej predposlednej vety : Preplatiť 72 hod z 213 +zlikvidovat 10 dni nevycerpanej dovolenky by nemal riešiť len Inšpektorát prace
ale mali by riešiť : uvedenia niekoho do omylu, či využitie niečieho omylu je možné od niekoho vylákať finančné prostriedky, či na jeho úkor obohatiť seba,
veronikasad Zle si pochopil slovíčko LEN Inšpektorát práce, ak zamestnancov, ktorým takto robia výplaty je viac ...Proti IP si bol ty.
karol.za veronika,to boli moje osobne skúsenosti,on to aj vtedy mal ip posunúť ,moje posledné dva riadky
veronikasad Je to ten istý zamestnávatel ako si mal ty ?
karol.za nie toto je iní,ale tá istá činnosť
karol.za veronika,druhý krát by som nešlapol do ...........
veronikasad teda znovu sa jedná o teba ?
karol.za neboj veronika,nejedná sa o mňa ,je to moj dobrý známy
veronikasad Tak už ti vôbec nerozumiem
karol.za veronika ,nie si sama čo mi nerozumejú
pekný večer veronika ahoj
misoft Karči - ten tvoj "známy" je (podľa mňa) pekný k***t!
Podľa foto - ak toto je evidencia odpracovaného času a "výplatná páska" bez potrebných náležitostí - už ON mal klusať osobne na IP. Všetko má svoje náležitosti. A podľa mňa - ten známy sa necháva odrbávať na celej čiare a zamestnávateľ na ňom ryžuje.
Takže je zbytočné sa tu tým zaoberať, pretože MY to nevyriešime!
Katy a R misoft - už len teba chcem vidieť, ako klušeš na ten IP ! tiež si skôr myslím, že na IP vybaví figu borovú - dajú mu leda tak odpoveď s citovaním zákonov....a nič neurobia. A bohužiaľ, nie každý je ochotný súdiť sa so zamestnávateľom - nestojí to za to. ak má inú možnosť - odíde - ak nie, nuž tak vydrží aspoň, koľko sa dá.
Ale aj takéto zverejňovanie pomôže - aby aj ostatní boli ľudia lepšie informovaní, čo všetko sa deje. Nájdu sa aj takí, ktorí si svoje presadia
karol.za dušan, vyplati ma dávala prava ruka majiteľa,ked si v hlave spočítaš približnú sumu za tie skutočne odpracované hodiny,všetky tie príplatky a tu prácu vo sviatok a dosť podobnú sumu ti vyloží na stol,vyplatnú pásku pozrieš len tak zbežne,on až doma si ju,,preštudoval,, a išiel na firmu,bola tam len pravá ruka,ten ho odkázal na mijiteľa firmy ,ked kontaktoval majiteľa ten ten vždy bol niekde mimo svojej kancelárie,alebo mu niečo prišlo takže nenohol ist do kancelárie aprísť neohlásene pred kanceláriu a čakať,zbadá ho šef a otočí auto a ide preč a čakať niekde v kroví,toho tam moc nieje ale samozrejme chce to riešiť s majiteľom
veronikasad Karol, nech skúsi písomnú reklamáciu s priloženou skutočnou dochádzkou poštou doporučene.
karol.za veronika,známy si slabý ,,v kramflekoch,,on ti chce riešiť slovne z majiteľom firmy,ten vie kedy a koľko pracoval,spolu s pravou rukou vypracoval rozvrh pracovných zmien a aj podľa vyplatnej pásky vidno že vie že odpracoval 19 dní,pozri stravné
ale mám taku otázočku :tá dovolenka bola za rok 2018,musel ju majiteľ preplatiť do konca roku 2019,kedže mu ju neumožnil čerpať z dôvodu že v každom mesiaci musel odpracoval minimálne plný počet pracovných dní
je slovné spojenie-môže prapadnúť dovolenka ?
ďakujem
veronikasad Dovolenka je vykazana ako cerpana, nie preplatena. Na preplatenie ma nárok len na 5 dni, zbytok by mu prepadol. Ak mu zamestnavatel neurcil nastup, mohol si ho po 1.7.2019 urcit sam a termin cerpania len oznámiť zamestnavatelovi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Podaril sa už niekomu zo mzdárov takýto ...kúsok..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.