Zavrieť

Porady

Otcovi bolo stanovene vyzivne, par mesiacov posielal vyzivne o trosku vyssie a tento mesiac neprislo nic

Otec ma stanovenu vysku vyzivneho sudom na 3500 KC, v marci 2019 som podavala navrh na zvysenie vyzivneho, naco otec zacal dobrovolne posielat 4000 Kc. Tento mesiac vsak vyzivne nedorazilo, otec nekomunikuje, zablokoval vsetky kontakty so mnou. CHcem sa opytat, ci vyska rozdielu v sudom danej ciastke a otcom posielanej ciastke moze otca opravnit k neposlaniu vyzivneho. Sud este neprebehol.
Dakujem
16 komentárov     zbaliť
ivka70 Kedze sud este neprebehol a nova vyska vyzivneho stanovena nie je, ma vlastne "predplatene" a nie je v omeskani platenia, nie? Cizeaj tohtomesacne vyzivne ma zaplatene ....
veronikasad Ivka, ide o "predplatené" výživné ? Neplatí, že spotrebované výživné maloletého dieťaťa sa nevracia ?
ivka70 plati, ale nemyslim, ze to je tento pripad ....
keby ho chcela vymahat, musi preukazat, ze je v omeskani, co nie je ...
misoft ivka70: aj keď platí naviac, platí to z vlastnej vôle. Ale to ho neoprávňuje, aby neplatil predpísanú sumu tak, ako súd nariadil. Vo výživnom totiž "predplatné" NEEXISTUJE!
dmc predplatene vyzivne bez schvalenia sudom mozne nieje.
marjankaj A chceš snáď otcovi vrátiť, čo poslal navyše? Či....?
Petrulla83 Neposlal výživné, preto sa obraciam s otázkou. Syn je vážne chorý a náklady na liečbu sú vyše 150 euro mesačne. Nevie o ňom nič. Zaujímalo ma len, či má právo neposlat.
marjankaj A prečo by mal tvoj otec posielať výživnú na tvojho syna?
misoft Jáj, zase pletieš 2 na 3. Ona nemyslela SVOJHO otca, ale otca SVOJHO a aj JEHO potomka!
marjankaj A kde zo zadania si to vyčítal?
marjankaj Dušan, ja ak píšem o otcovi, tak myslím SVOJHO otca. Ak by som myslel bratovho otca, tak napíšem "otec môjho brata". Štrikuj si ďalej.
misoft Neviem štrikovať... nauč ma...
Petrulla83 Písala som o otcovi môjho dieťaťa. Ďakujem za názory. Platí vyššie výživné dobrovoľne od doby, co mu podľa všetkého prišiel môj návrh. Nemáme nič papierovo. O dieťa sa nezaujíma, o jeho zdravotnom stave nevie v podstate tiež skoro nič.
veronikasad Poraďáci to za teba nevyriešia, informuj sa u otca dieťaťa prečo tento mesiac výživné neposlal, možno má na to vážny osobný dôvod... Ak sa to nedozvieš, choď na UPSVaR ...
Tiež sa mi nezdá, že súd takmer rok nekoná v žiadosti o zvýšenie výživného ... aj v tejto veci požiadaj o pomoc UP.
marjankaj A možno je už aj po smrti.
Petrulla83 Pracovná doba mi neumožní la doetarz sa zastaviť na UP. Telefón mi neberú, preto som zatiaľ a písala tu, či niekto nemá s tým skúsenosť. Otec mŕtvy nieje. Užíva si veselo života. Ignoruje mňa, ignoruje maily, je majster v blokovani.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Možeš ísť za exekútorom a spísať návrh na exekúciu. Lenže mesiac je zatiaľ asi málo.
    Spotrebované výživné sa nevracia a teda ani nezapočítavá na budúce výživné. Platil dobrovoľne.
    Len je tu malá komplikácia, predpokladám pobyť v ČR, to ešte môže byť všelijaké
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Petrulla83 Áno, je Čech. Predpokladám dlhší priebeh. Aj keď rok je podľa mňa už hraničný. Ďakujem krásne za nazor
    marleau platil dobrovoľne? nemôže prebytok počítať ako zálohu na ďalšiu platbu?
    Dáša_ nie. Dobrovoľne platil svojmu dieťaťu niečo naviac. Platiť musí každý mesiac
      zbaliť

    Otcovi bolo stanovene vyzivne, par mesiacov posielal vyzivne o trosku vyssie a tento mesiac neprislo nic

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.