Zavrieť

Porady

Ako sa platia odvody ?

Ahojte,potrebovala by som vedieť,ak som zamestnaná a otvorím si zároveň aj živnosť,aké budem platiť odvody? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
marjankaj No to záleží od toho koľko zarobíš ako živnostník. Teda medzi 0 až nekonečno.
besttracker nekonecno je podla mna definovane : Maximálny vymeriavací základ platný od 1. januára 2020 do 31. decembra 2020 je pre všetky fondy sociálneho poistenia - nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie, poistenie v nezamestnanosti, garančné poistenie, rezervný fond solidarity (s výnimkou úrazového poistenia) v sume 7 091,00 eur.
marjankaj A zdravotné vieš tiež vypočítať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Preddavky na zdravotné poistenie do konca roku 2021 platiť nemusíš, môžeš si určiť vymeriavací základ nula, príp. nedoplatok uhradíš po vykonaní ročného zúčtovania zdr.poistenia

    sociálne poistenie - do konca juna 2021 neplatíš, či budeš platiť od 1.7..2021, závisí od výšky tvojho príjmu v roku 2020
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad PS : V profile máš živnostník
    misoft
    Tomu sa vraví kamufláž....akože živnostník a ono to robotník....
    veronikasad Pozri zadanie, pise ze je zamestnaná, ak uz predtym mala zivnost, možno to čo som napisala v odpovedi už neplatí...
      zbaliť

    Ako sa platia odvody ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.