Zavrieť

Porady

Adopcia ???

Dobrý deň. Poradu sledujem už dlhšie, a chcela by som vedieť niečo viac o adopcii. Tento problém sa tu ešte neriešil. Viem že je kopec iných stránok, ktoré to riešia, ale ak je tu niekto, kto si už dieťatko adoptoval, mohol by priložiť pár slov. My tiež s manželom zvažujeme o tejto forme rodičovstva, ale akosi sa nevieme odhodlať. Máme z toho v hlave veľa otáznikov. Ako začať, už v podstate viem, volala som na okresný úrad, odbor soc. vecí.
Treba dať žiadosť a potom čakať. A samozrejme pripraviť na to rodinu , okolie, ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    My sme deti nemali 10 rokov, potom to prišlo samé, dnes mám dvoch chlapcov. Tiež som vtedy takto zvažovala adopciu a tiež som si kládla podobné otázky. Teraz, ked mám svoje deti, by som sa adopcie nebála a podobné otázky, čo nato povie okolie by som si nekládla. Dôležité je, aby ste Vy ako budúci rodičia boli pre dieťa rozhodnutí. Ak prídu pri výchove problémy, budete ich riešiť až vtedy, keď to bude potrebné. Problémy prídu, či už sú deti adoptované alebo nie.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Moji známi, žijú na dedine, si adoptovali 9-mesačného chlapčeka. Dnes je už druháčik. Deti v škole mu vykrikovali, že to nie sú jeho rodičia..... a tak. On im na to povedal: "Ja viem, že som sa im nenarodil, ale majú ma radi a ja ich tiež". Keď mu všetko vysvetlíte, tak problémy by nemali byť. Hlavne musí cítiť že ho máte radi.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Nezvažujte príliš dlho. Ak máte dostatok lásky, veľa detí ich potrebuje a bez deti je život prázdny.

    Kolegyňa dlho zvažovala a už je "stará" na adopciu. Najprv sa liečila 20 rokov, lebo stále niečo skúšali a teraz má 50 a to už ozaj nemá vek na výchovu deti. Sama to ľutuje.
    Takže ak máte dostatok lásky, tak ju dajte tým ktorým chýba...

    Bibi7 je offline (nepripojený) Bibi7

    Bibi7
    Veď to, že aj my sa liečime už 7 rokov a nič. Mám 30 rokov a myslím že už je čas nad tým zvažovať.

    Bibi7 je offline (nepripojený) Bibi7

    Bibi7
    V tom nie je problém. Manžel to sám navrhol. Horšie bude asi to okolie. A bojím sa aj toho, keď to dieťa vyrastie, a budú sa mu vysmievať , lebo sme na dedine a tam každý o každom vie. Možno je to banalita, ja som na to síce pripravená, ale to dieťa neviem aké bude. Myslím , že od mala ho na to treba asi nejak pripraviť a nič netajiť.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    My sa síce ešte nepokúšame, ale je šanca, že budeme myslieť tiež na adopciu. Niekoľko vonkajších objektívnych príčin. A je nám jedno, že sme na dedine. Nejde predsa o to, čo povedia iní, ale o nás.
    Ale jedni príbuzní tiež nemôžu mať vlastné deti. Čo u nich nepochopím je, že pred 3 rokmi dostavali obrovský dom a ani sa nepokúšajú nič robiť v záujme potomstva. Aby som im nekrivdila, "liečia sa" a prijímajú "duševnú potravu". Dúfam, že sa rozhodnú nakoniec správne.
    tannenkau Gabi.

    "Správne" je tak, ako to im obom vyhovuje.

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    Bibi7
    V tom nie je problém. Manžel to sám navrhol. Horšie bude asi to okolie. A bojím sa aj toho, keď to dieťa vyrastie, a budú sa mu vysmievať , lebo sme na dedine a tam každý o každom vie. Možno je to banalita, ja som na to síce pripravená, ale to dieťa neviem aké bude. Myslím , že od mala ho na to treba asi nejak pripraviť a nič netajiť.
    Ja už síce mám dieťa-dievčatko a je to môj život,ale tiež som pred jej narodením mala problémy s otehotnením, potom zasa veľké problémy počas tehotenstva a tiež sme s manželom už zvažovali adopciu. Osobne si myslím, že to nie je problém o ktorý by sa malo starať okolie, dôležité je že Vy budete šťastný a ďalšie nevinné dieťatko bude mať úplnú rodinu a šťastnejšie detstvo.Pretože každé dieťa potrebuje cítiť, že niekam patrí a že ho niekto veľmi ľúbi a vie mu svoju lásku aj patrične prejaviť. Samé Vám to potom bude opätovať.
    A čo sa týka toho, či ho treba pripraviť. Určite by malo vedieť že nemá svojich biologických rodičov, ale má svojich skutočných rodičov, ktorí ho ľúbia a vždy ho budú ľúbiť. Viem to aj z vlastnej (opačnej)skúsenosti.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Milá Bibi, veľmi Ti držím palce určite vôbec neváhaj a pošli si žiadosť čo najskôr najlepšie hneď. To čo bude potom teraz sa nad tým vôbec nezamýšľaj
    dôležité je, že to chcete spraviť a to je úžasne. Skús mi poslať súkromnú správu.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Stáva sa aj to,že si niekto adoptuje dieťa a potom sa im narodí vlastné.Zrejme opadne v rodine napätie.To by bolo tiež krásne.Prajem veľa úspechov a správne rozhodnutie.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Adopcia je veľmi vážne rozhodnutie...ja som toho názoru, že nech sa každý človek pozrie sám na seba a nech potom napr. na tej dedine ohovára iných. Práveže každý by vás mal vyzdvihovať a hovoriť o vás, že ste úžasní ľudia, že vychovávate deti, ktoré vlastní rodičia strčili do decáku alebo do kojeneckého ústavu. Vy s manželom sa nemáte za čo hanbiť že nemôžete mať svoje vlastné deti, nech sa hanbia rodičia ktorí deti nechcú a tí ktorí by vás chceli za vás "čin" dobrosrdečnosti a túžby po dieťati ohovárať. Každý si je strojcom svojho šťastia, tak si to svoje šťastie nepremrhajte , i keď vek 30 rokov nie je tak veľa. Som o niečo staršia a tiež sme bezdetná rodina, hoci som už bola viackrát tehotná, no žiaľ sa tehotenstvo vždy predčasne skončilo...takže presne viem aká je tá vaša túžba nekonečná a koľko lásky nosíte v sebe pre vaše nesplnené želanie. Prajem vám, aby ste svoje dieťa objali čo najskoršie! Veľa šťastia!

    Bibi7 je offline (nepripojený) Bibi7

    Bibi7
    Všetkým Vám veľmi a z celého srdca ďakujem, až sa mi tisnú slzy do očí. Sľubujem, že začneme na tom pracovať a keď bude niečo nové, dám vedieť. Možno to však potrvá aj niekoľko rokov , ale všetko má svoj čas. Hlavne, že máme ešte nádej.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Bibi7
    Dobrý deň. Poradu sledujem už dlhšie, a chcela by som vedieť niečo viac o adopcii. Tento problém sa tu ešte neriešil. Viem že je kopec iných stránok, ktoré to riešia, ale ak je tu niekto, kto si už dieťatko adoptoval, mohol by priložiť pár slov. My tiež s manželom zvažujeme o tejto forme rodičovstva, ale akosi sa nevieme odhodlať. Máme z toho v hlave veľa otáznikov. Ako začať, už v podstate viem, volala som na okresný úrad, odbor soc. vecí.
    Treba dať žiadosť a potom čakať. A samozrejme pripraviť na to rodinu , okolie, ...
    Pri takejto chúlostivej veci by som určite nedala na rady iných. Aj ja poznám zo svojho okolia rodiny s adoptovanými deťmi a máme aj v rodine takýto prípad. Nikdy by som ich nikomu, kto si chce adoptovať dieťa nerozprávala. Buď chcete dieťatko, aj keď adoptované, alebo nie. Musíte to chcieť a cítiť iba vy dvaja. Keď sa stanete rodičmi adoptovaného dieťatka, ste rodičmi a nie je správne myslieť, čo na to povie okololie, ste rodičmi a hotovo.
    Držím palce, aby vám to vyšlo

    tron999 je offline (nepripojený) tron999

    tron999
    Toto asi nie je najvhodnejšie miesto na riešenie, ale nebol som schopný nájsť rubriku venovanú adopcii a toto k nej malo najbližšie. S budúcou manželkou uvažujeme seriózne nad adopciou. Nikto to samozrejme nechce robiť pre peniaze, to naozaj nie. Ale ak by sme si adoptovali 5-ročné dieťa, dostávali by sme od štátu len „bežný“ príspevok, čo je 20 – 30 eur mesačne, že?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona tvoju otazku som pripojila k vhodnejsej teme
    jslancik z tvojej otázky je jasné, že tie peniaze v tom sú.
    Adoptovať dieťa - to je obojstranne výhodné. Nie že ty robíš službu štátu/niekomu, a mal by si byť za to odmenený.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.