Zavrieť

Porady

RZD - 2%

Dobry den, zamestnavatel mi vykonal RZD vo vyplate za februar, kde mi zrazil nedoplatok vo vyske 0,05 Eur. Mozem darovat 2%, aj ked neviem ci ma firma zaplatenu dan? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes, zamestnavatel ti predsa dal potvrdenie, ze dan mas vysporiadanu - potvrdenie k 2 %.
    Podlznosti zamestnavatela voci DU neriesis.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Nepostrehol som, že by predlžovali dátum na darovanie 2%, takže si len overujem, že stále platí, že treba to podať do 30.4. 2020?
    Mila123 nie, bola veľká novela k daniam....teda ak vláda ukončí, resp. vyhlási koniec pandémie, do 15. nasledujúceho mesiaca po ukončení pandémie, musí zamestnávateľ vydať potvrdenie o 2% dane a do konca toho mesiaca musí zamestnanec doručiť DU doklad - res. Vyhlásenie a potvrdenie.....
    Chobot Vieš dať nejaký odkaz na nejakú stránku, kde je to čierne na bielom? Lebo ako v správach bolo, termín na podanie daň. priznania predĺžili, ale tie 2% nespomínali.

    Netreba - našiel som to. Je to tu:

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp.../20200409.html v §22
    Danah12 Čo to znamená, že zamestnávateľ nemusí dať skorej potvrdenie? Veď ak bolo vykonané RZ, nieje dôvod čakať na koniec pandémie,či?
    Mila123 môže dať aj skôr, ale tí, čo nedali, neurobili RZD tak majú času dosť.....ja sa snažím všetko urobiť v normálnom (starom) termíne
    ivka70 Su zamestnavatelia so zatvorenymi prevadzkami, kde je problem, aby si potvrdenie zamestnanci prevzali. Takze je to pochopitelne.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.