Zavrieť

Porady

vyduté chodbičky v záhrade

Ahojte! Vie mi prosím niekto poradiť, s čím mám v záhrade dočinenia a ako tohoto neželaného návštevníka/návštevníkov vyhnať? Vytvára dlhé, kľukaté vyduté, dosť široké chodbičky naprieč celou záhradou. Výnimočne chodbičky aj ukončí k povrchu pôdy a otvor sa mi zdá dosť malý- možno iba okolo 2 cm v priemere. V okolí sú lúky, lesy, nie voda, takže hryzec vodný by to nemal byť. Veľmi pekne za pomoc ďakujem.
IMG_20200420_155709a.jpg  
IMG_20200510_143620a.jpg  
IMG_20200510_143553a.jpg  
IMG_20200508_190826a.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    To je typický krt. Tento rok som ich chytil už štyroch.

    Ak ho chceš chytiť, treba si vystriehnuť, kedy je aktívny a "ryje" (zemina sa nadvihuje) a vtedy rýľom zakopnúť pod neho v smere rýpania a vyvrátiť ho von. Treba ho potom rýchlo chytiť. Čo s ním urobíš potom, je na tebe... Nie je chránený.
    Naposledy upravil Chobot : 14.05.20 at 16:58
    20200428_110606.jpg  
    20200428_110616.jpg  
    20200428_110718.jpg  
    1/1
    Andrea 33333 To som si najskôr myslela aj ja, lebo občas sa tam veru objavil okrem týchto vydutých rýh aj krtinec. Ale nechce sa mi zdať, že by mu stačil iba okolo 2 cm otvor. Lebo ten otvorček von z pôdy je naozaj maličký. A aj keď som zakopla hlbšie, zdal sa mi aj tam ten priemer chodbičiek taký malý. Navyše som doteraz poznala iba, že chodbičky krt robieva hlbšie pod povrchom a nie takto asi 5cm pod povrchom zeme. Navyše tomuto nebráni v ,,rýľovaní" ani rachot z pivových pixlí, ktorých tam má bohate. Budem to musieť skúsiť odchytiť.
    Chobot On má chodby aj hlboko. Toto robí v sypkej mäkkej pôde, kde lozí pod povrchom a loví hmyz. A jeho diera je max. 3 -4 cm v priemere. On nie je veľký, len je tak našuchorený. Aj mačka dokáže prejsť cez 11 cm dieru

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Môže to byť aj hraboš,rozrýva zem ako na obrázku v linku.Mala som tak rozrytý trávnik keď zmizol sneh. Vyžral mi skoro všetky cibule a hľúzy, zrejme sa nasťahoval ešte v jeseni. Neskôr boli už len diery hocikde.

    vyduté chodbičky v záhrade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.