Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie teplej vody - nedoplatok

Dobrý deň.
Mám v ruke vyúčtovanie bytu v bytovom dome za rok 2019. Máme si myslim brutálny nedoplatok 145e za TUV ohrev teplej vody.
Roku 2018 sme spotrebovali 48m³ teplej vody za celkom 465e. Koeficient spravil + 0,5m³. Teraz za 2019 spotrebovali 43m³ za 570e. Koeficient spravil + 2,5m³.
Čiže oproti 2018 sme ušetrili 3 kubíky, ale zaplatili sme o 100e viac. Vychádza mi to navýšenie o + 3e/m³.
Je to normálne? Na koho sa mám obrátiť.
Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
buchač Jedná sa len o ohrev teplej vody na spotrebu ?
Alebo je v tom vyúčto zahrnutý aj ohrev vody na vykurovanie ?
Preštudoval si si aj
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=URSO
Ak nie, tak si pozri...budeš v brutálnom obraze.
Matt__ Čisto teplá voda. Je to 1 izbový byt. Náklady sú 150e +20e elektrika. Čo je oproti 2i novostavbe ktorú som vlastnil, tam bolo 105e+15e ele.
Porovnával som aj celkové náklady domu za TUV oba roky, ale velké rozdiely tam neboli.
Ten rok sa akurát menili na našej ulici rozvody vody a asi 3x boli hneď aj poruchy. Môžu si náklady premietnuť do tých cien?
sito Matt, ty máš naozaj mat, hore. Hore - dole, more sĺz.. V konečnom dôsledku, tiež voda, že?

A vieš prečo, načo sa v bytoch bytového domu, nachádzajú sa v nich "VODOMERY" ? , A sú povinné v bytoch bytového domu "BYTOVÉ" vodomery ?

HOVNO = hovno, jedno je len ... .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Matt, mat je niekde inde, v šachu, isto.

    K buchačovi? Ako si to predstavuješ? Že teplá pitná voda sa do bytov v bytovom dome dostáva cez spoločné vykurovanie domu? RADIÁTORY?

    Holliennčik, barbír, národ oholil. A myslíš, že JJJJahnátek je ovečka? Či baran, čo nemá zábran?

    Matt, v prvom rade by si mal vedieť, vidieť fakturačnú faktúru od dodávateľa vody do domu a na nej náklady za dodanú vodu do domu.

    Potom by si mal, ako spoluvlastník domu vedieť, akým spôsobom sa na jednotlivé byty v dome rozpočítajú spoločné náklady domu za spotrebu domu za vodu.

    Ak sa to z ročného vyúčtovania spoločných nákladov domu nemôžeš dozvedieť, zistiť? Chyba môže byť v tebe, alebo v ročnom vyúčtovaní.

    Správcovia bytových domov sú HAJZLI, niektorí si myslia, že vlastníci bytov v bytovom dome sú HOVNO.

    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...qa2DAyPuky21Pk
    Naposledy upravil sito : 14.05.20 at 21:52

    Vyúčtovanie teplej vody - nedoplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.