Zavrieť

Porady

Kuracina

Má niekto nejaký dobrý recept na "kuracinu"? Manžel ju má rád a mne už vysmážané, pečené a paprikáš idú hore krkom.
Usporiadat
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
žehličkové kuriatko
sa tak vola preto, lebo si nim mozete vyzehlit, co zle ste napachali.
1 kura
1 kg kyslej kapusty
1 mala konzerva sampinonov
asi 15 dkg anglickej slaniny
1 pivo

sa kura umyje a naplni zmesou kyslej kapusty zmiesanou s kockami slaninky a sampinonmi, co sa nezmesti dovnutra kuraťa, rozlozi sa na dno pekaca, to sa podleje pivom, kuriatko sa posype celou rascou, a zlahka sa nasolí.

da sa upiect.
vyzehlite aj co sa vyzehlit neda
garancia.

priloha: knedlik, zemiakove pyre.
napoj: PIVO
Naposledy upravil tiny77 : 12.09.06 at 09:56
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

myslím že keď si vyberieš Poradu - Recepty nájdeš tam toho viac než dosť
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja mám rada pikantné veci.
Kuracie prsia okoreníš, osolíš, dáš na pekáč, potrieš medom zmiešaním s feferónkou, posypeš pokrájaným cesnakom, málo podleješ vývarom a pečieš. Občas ešte potrieš s tým štiplavým medom. Po dopečení ešte môžeš posypať pokrájanou petržlenovou vňaťou. Doma nám to veľmi chutí.
Dobrú chuť
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kuracie prsá, stehná ...čo sa doma nachádza
mrazená mexická zelenina
sterilizovaný hrášok
šampiňóny
paradajky,paprika,cibuľa po 3 ks
horčiča
plátky šunky
plátky eidamskej tehly
oravská alebo údená slaninka
soľ,vegeta rôzne koreniny
šlahačková smotana 2-3 ks
olej

Na plech dáme mrazenú zeleninu , kuracie mäsko , osolíme,okoreníme, potrieme horčicou , poukladáme slaninku nakrájanú na pásiky, na kolieska nakrájanú cibuľu, cesnak,papriku,paradajky, šampiňóny,šunku, olej, zalejeme smotanou a pečieme v rúre . Pred dokončením poukladáme na zapečenú vrstvu plátky syru a dáme späť dopiecť .Ja ten syr nechám len roztiecť .

Príloha ryža,zemiakové pyré .

P.S. zelenina sa môže aj vylúčiť .....nie je potrebné aby tam bola , každý podľa vlastnej fantázie .
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

A ja som si už myslela, že popri Husacine, ideme aj na Kuracinu!
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Jeden aj pre lenivcov a neskúsených:
1 kg soli vysypať na plech a na neho dať umyté kurča alebo kuracie stehná. Ničím nekoreniť. Dať piecť do rúry a pred koncom potrieť surovým maslom. Hotové je keď šťava oddeľuje mäso od soli. To ale spoznáte. Mňam. Lepšie ako grilované
0 0
ondrej1 ondrej1

ondrej1 je offline (nepripojený) ondrej1

Zhodou okolností mám od minulého týždňa stiahnuté viacero receptov, ktoré prikladám. Väčsinou ide práve o kuracie.
0 0
luna21 luna21

luna21 je offline (nepripojený) luna21

Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac
PEČENÉ KURACIE STEHNÁ V DŽÚSE

4 - 6 celých stehien umyť a osušiť
2 dl pomarančovej šťavy -100% (alebo cca zo 4 pomarančov)
1 dl kvalitnej slanej sójovej omáčky
Postup: večer dáme stehná do pekáča (jenskej misy), zalejeme šťavou zmiešanou s omáčkou (viac stehien: vždy zachovať pomer 2/3 šťavy a 1/3 omáčky) a vložíme do chladničky. Občas obraciame (večer, aj na druhý deň). Pečieme v rozohriatej rúre na miernej teplote prikryté kým zmäknú, potom dopečieme odkryté.
Pôvodne tam bol džús, ale so 100%-tnou šťavou je to super - oplatí sa vyskúšať (a až potom krčiť nos)!!!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cobeco
tiny77, nevieš ma prosí ťa nasmerovať, kde môžem získať informácie ohľadom zahraničných firiem? Potrebuje konkrétne nájsť firmu v obchodnomr registri Egypta.... ďakujem
0 0
cobeco cobeco

cobeco je offline (nepripojený) cobeco

Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem.
0 0
cobeco cobeco

cobeco je offline (nepripojený) cobeco

Ja viečm že som mimo témy, ale veď si prečítajte čo chcem - nasmerovať kam mám ísť, táto miestnosť bola najplnejšia, nehodnoť kým neprečítaš....
0 0
cobeco cobeco

cobeco je offline (nepripojený) cobeco

Tweety a keby si namiesto tých smajlíkov napísal niečo múdre?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cobeco
Tweety a keby si namiesto tých smajlíkov napísal niečo múdre?
Ja som ťa iba upozornila, že si svoju otázku zaradil v úplne odlišnej téme. Prosím, čo ma spoločné s kuracinou? Predtým, než dáš svoju otázku prečitaj si prosím ETIKETU PORADY.
0 0
cobeco cobeco

cobeco je offline (nepripojený) cobeco

cobeco
Tweety a keby si namiesto tých smajlíkov napísal niečo múdre?
Tweety ďakujem si veľmi múdra, fakt takéhoto poradcu......
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Skús tento recept ! Mňam!!!!!



BLESKOVÉ KURA


Potrebujeme: zemiaky, kuracie stehná, vegeta, smotana na šľahanie

Do pekáča uložíme na kolieska nakrájané surové zemiaky, posypeme ich vegetou. Na zemiaky položíme kuracie stehná a tiež posypeme vegetou a všetko zalejeme sladkou smotanou. Upečieme.

DOBRÚ CHUŤ !
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

cobeco, prosím zvažuj slova
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Aby sme sa vrátili k tej kuracine:
KURACIE PRSIA NA HRIANKACH
Mäso umyjeme, osušíme, pokrájame na pásiky, posolíme, okoreníme a necháme v mise chvíľu postáť. Potom ho na oleji zo všetkých strán krátko opražíme, polejeme vodou a udusíme do mäkka. Do mäsa vmiešame paprikovú nátierku alebo kečup a prilejeme 200ml vody, v ktorej sme rozmiešali 1PL hladkej múky. miešame, kým šťava nezhustne, pridáme hrášok a necháme prehriať a podľa chuti ešte dosolíme.
Vajcia rozšľaháme a posolíme. Chlieb postupne namáčame a na oleji z oboch strán opražíme. Na tanier dáme dva chleby, na ne mäso s omáčkou a posypeme syrom. Ak chceme môžme to dať zapiecť.

2.KURACIE PRSIA NA MANDLIACH A OLIVÁCH
Prsíčka dáme na pekáč, osollíme, posypeme karí korením, podlejeme vodou a dáme piecť. Občas prilejeme vodu, aby bolo dosť šťavy. Vyberieme ich potom na teplý tanier. Mandle dáme na chvíľu do vriacej vody, zlejeme a ošúpeme. Pokrájame na štvrťky(alebo si kúpime už pokrájané na lupienky) olivy (lepšie sú plnené paprikou)na kolieska, šunkovú salámu na malé kocky. Do hlbšej panvice dáme olej, opražíme salámu, pridáme mandle a olivy, zalejeme šťavou z výpeku, prevaríme, ochutíme a zahustíme. Miešame, kým šťava nezhustne a polejeme ňou pripravené prsíčka.
Príloha:ryža, hranolky, varené zemiaky.

DOBRU CHUT!
0 0
luna21 luna21

luna21 je offline (nepripojený) luna21

Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac
KURACIE STEHNÁ SO SYROM

8 kuracích stehien
20 strúčikov cesnaku nakrájať na plátky
1 šľahačková smotana
40 dkg syra EIDAM nastrúhať na hrubo
mletá paprika, soľ, olej
Postup: stehná osolíme, opaprikujeme a uložíme na olejom vymastený pekáč. Na stehná naukladáme cesnak, zalejeme smotanou a posypeme syrom. Pečieme prikryté cca ½ h, potom odkryjeme a dopečieme.

Dobrú chuť....
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Pripájam ďalšie recepty:

KURČA V ALOBALE


1 kurča
soľ
mleté čierne korenie
3 PL kečupu
80 g tvrdého syra
80 g údenej slaniny
1 veľká cibuľa
1 paprika
2-3 paradajky
1 PL oleja
maslo

Kurča rozporciujeme, osolíme a okoreníme. Slaninu a syr pokrájame na plátky. Cibuľu, papriku a paradajky pokrájame na kolieska. Pekáč vystelieme alobalom, dáme naň mäso, pokvapkáme ho kečupom. Na mäso položíme plátok slaniny, syra, cibule, paradajky a papriky. Pokvapkáme olejom a obložíme kúskami masla. Alobal dobre uzavrieme a dáme piecť asi na 40 minút. Mäso polejeme vydusenou šťavou a odokryté upečieme do chrumkava.

KURACIE PRSIA NA ČÍNSKY SPôSOB

2 PL Solamylu
3-4 PL Sójovej omáčky
štipka čierneho korenia
2-3 vajcia
1 lyžička horčice
soľ, vegeta
2-3 pretlačené strúčiky cesnaku
kuracie prsia
Uvedené prísady zmiešame.Nakrájame si mäsko na pásiky. V tomto páci ho necháme aspoň 4 hodiny, potom pečieme na oleji. Do pácu môžeme pridať aj arašídy.

ŠALÁT Z KURACIEHO MäSA

varené kuracie mäso
1 konzerva kukurice
1 varená mrkva
2 biele jogurty
majolka alebo majonéza
broskyne z kompótu
čierne korenie, cukor, soľ
1 PL horčice
1 cibuľa
sójová omáčka
citrónová šťava
Uvedené prísady pokrájame a zmiešame s ostatnými prísadami.

Možno sa vám bude zdať čudný tento šalát, ale najskôr vyskúšajte, potom ohodnoťte, ako vám chutil !

KURČA SO ŠPAGETAMI

V osolenej vode s trochou oleja uvaríme špagety.
Kuracie stehná trocha roztlačíme, osolíme, kožu na vrchu narežeme a sprudka opečieme. Potom dáme na rošt upiecť.
Pripravíme si omáčku:
Na troche masla opražíme pór, osolíme, pridáme slepačí vývar, šľahačkovú smotanu a trocha maizeny (rozpúšťame ju vo vode). Do alobalu dáme špagety - vyformujeme ako hniezdo, nalejeme na ne omáčku, do nej položíme mäsko a znova polejeme omáčkou. Ešte zabalíme, aby sa spojili chute a neskôr podávame.

DOBRÚ CHUŤ !
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať