Zavrieť

Porady

Odpustenie odvodov do SP za zamestnávateľa.

Po zaslaní výkazu do SP a zaplatení časti len za zamestnanca mi v salde vyskakuje nedoplatok.Čestné prehlásenie bolo zaslané, tak neviem teraz čo s tým.
veronikasad v salde na stránke SP, alebo v tvojom účte ?
Martin1998 V salde na stránke SP. Ale už je to vyriešené. Viď. odpoveď na komentár od mondes
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  širi1 je offline (nepripojený) širi1

  širi1
  niekde som čítala, že ich treba požiadať aby to vymazali a aby ste neboli "neplatič" dlžník SP
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Martin1998 No to sa mi asi sníva. Tak oni odpustia odvody a my si máme žiadať, aby nás neviedli ako neplatičov? Ja síce takúto informáciu nemám, ale skúsim niekde overiť.
  širi1 na slovensku možné takmer všetko
  mondes Martin1998, aha...ale to všetci, ktorí nezaplatili odvody sú uvedení ako dlžníci. Je potrebné žiadať SP o vymazanie firmy zo zoznamu dlžníkov, tak, ako píše širi1. .....ale vraj SP už o tom vie a vraj to má dať do poriadku. Možno len treba počkať. Všetko sa robí narýchlo a nestíhajú.
  Martin1998 Máš pravdu. Práve som volala do SP a pani mi povedala,že zatiaľ spracúvajú ešte veci za marec.O probléme vedia, ale pravdepodobne až od polovice júna budú riešiť apríl. Odvody sú odoslané správne aj platba je v poriadku.Nemáme žiadať o vymazanie zo zoznamu dlžnikov.
    zbaliť
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Martin1998 Nejde o účtovanie. Ide o nedoplatok v saldokonte v SP. Výkaz bol zaslaný komplet za zamestnanca aj za zamestnávatela podľa usmernenia na stránke SP.Zaplatená bola čať za zamestnanca a časť za zamestnávateľa teraz vyskakuje ako nedoplatok.
  mondes Asi nerozumiem, ale...... je problém odvody za zamestnávateľa v saldokonte neuvádzať? V Olympe pri generovaní príkazu na úhradu je potrebné riadok s odvodami pre zamestnávateľa vymazať. V salde sa to nedá?
  Martin1998 Asi to píšem nezrozumiteľne. Tak skúsim ešte raz.V mojom účtovnom programe je to všetko v poriadku.To si všetko urobím ako treba.Jedná sa mi o Sociálnu poisťovňu.Ide o saldokonto Sociálnej poisťovne,kde si každý mesiac porovnavame platby s výkazmi.Tento mesiac však výkaz nemôže logicky súhlasiť s platbou, keďže časť za zamestnávateľa máme odpustenú.Takže tam mám nedoplatok.Mysleli sme si, že to SP bude mať nejako ošetrené, aby tam nevyskakoval nedoplatok .Pripájam usmernenie SP.

  Povinnosť vykazovať poistné sa ani pri odpustení odvodov za apríl nemení
  07.05.2020

  Sociálna poisťovňa upozorňuje, že zamestnávatelia sú aj v prípade odpustenia odvodov za časť zamestnávateľa za mesiac apríl 2020 povinní poistné na sociálne poistenie vykázať a predložiť mesačný výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie. Sú povinní tak urobiť v zákonom stanovených termínoch, v rovnakej štruktúre a forme. Povinnosť vykazovať poistné na sociálne poistenie za mesiac apríl 2020 sa teda nemení. Zachovaný zostáva aj spôsob vykazovania, tzn. zamestnávateľ vykazuje poistné za zamestnávateľa aj za zamestnanca a napriek tomu, že má odpustené odvody za časť zamestnávateľa, nevykazuje z tohto dôvodu nulové poistné.
  j.bencekova Mne sa podarilo dovolať na SP Košice. Overovala som to saldo aj či im bola doručené to čestné vyhlásenie, lebo spätný mail žiaden. Pani zlatá bez problémov overila žiadosť o odpustenie a vysvetlila, že saldo takto majú všetci ani maily nikomu ešte nechodili lebo to musí spracovať Bratislava. Takže zatiaľ je to v poriadku. Asi bude potrebné pozrieť saldo aj neskôr keď príde nejaký potvrdzujúci mail.
    zbaliť

  Odpustenie odvodov do SP za zamestnávateľa.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.