Zavrieť

Porady

Stavba grilu v altánku aké lepidlo ?

Dobrý deň,

Budem stavať gril v altánku. Prikladám foto niečo podobné. Tehly budem používať obyčajné nie šamotové. Má niekto skúsenosti ohľadom lepenia ? Použiť kachliarske lepidlo alebo stačí obyčajná malta ? Vopred ďakujem zá názory.
maxresdefault.jpg  
7 komentárov     zbaliť
bodliak Na koľko sezón to plánuješ ? Ak na jednu, snáď vydrží...
Ferdonno prečo taká irónia normálne sa to nedá napísať ? mám známeho má obyčajnú malzu už tretí rok a je to ok
Ferdonno chcem len vedieť skúsenosti a akú maltu *značk použiť ďakujem
buchač Ferdonno (Dnes 15:09) mám známeho má obyčajnú malzu už tretí rok a je to ok
====================
Silne pochybujem, že je to LEN malta.
Opýtaj sa známeho, čo dal ako prísadu. Predpokladám, že odpoveď bude znieť niečo vo význame, že pridal aj vodné sklo.
Ferdonno takže radšej použiť kachliarske lepidlo a bude to ok
buchač Ja by som použil.

Už som s vodným sklom robil...lenže ho pridával do šamotovej múčky, opravoval kachle. No toto je len v malom.
Šamotové lepidlo je už namiešané v správnom pomere surovín, už sa len pridá voda a hajde robiť.
Po stavbe je potrebné nechať riadne odstáť, nech lepidlo poriadne vyschne...krb (pec, kachle...) sa v tomto prípade sa zahrieva postupne...veľký oheň, žiar by narobil (mohol by) nejaké škody.
Ferdonno Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Stavba grilu v altánku aké lepidlo ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.