Zavrieť

Porady

Narok na podporu v nezamestnanosti

Od septembra 2019 som Szčo, chcem však živnosť ukoncit.Predtym som bola riadne zamestnana na pracovnú zmluvu,niekolko rokov s kratkou prestávkou kedy som bola vedena v evidencii nezamestnaných na Upsvr. Ked ukoncim živnosť, mam narok nejaku dávku v nezamestnanosti, pripadne ake su podmienky splnenia naroku tejto davky.
veronikasad Kedy si bola evidovaná na UP ? Poberala si aj dávku v nezamestnanosti - ak ano, ako dlho ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si pred založením živnosti nepoberala dávku v nezamestnanosti a ku dňu evidencie ešte stále splňaš podmienku 730 kal.dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 4 rokoch, máš nárok na dávku v nezamestnanosti.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janinka2603 Tych 730dni by som splnala, avšak musí byt nepretržitých 730dni?? Lebo medzitym som bola kratko v evidencii nezamestnaných na Up.
    Tweety Nie,.
    veronikasad Kedy si ukončila evidenciu na UP ? Ak ti už priznali podporu, nesleduje sa nové obdobie, môžeš si ju dočerpať do dvoch rokov. Predchádzajúce obdobie sa už do 730 dní nezapočítava, ak od ukončenia výplaty dávky uplynulo viac ako dva roky.
    janinka2603 Od 21.11.2012-do 10.07.2017 =zamestnana.
    Od 11.07.2017-13.06.2018=v evidencii nezamestnanych+podpora v nezamestnanosti
    14.06.2018-30.09.2019=zamestnana
    V septembri 2019 založenie živnosti a odvtedy Szčo.
    ivka70 Ak si si ako SZCO neplatila odvody na poistenie v nezamestnanosti, pocita sa ti len cas zamestnania 6/2018-9/2019 a to je menej ako 2 roky, narok na davku v nez. ti nevznikne.
    janinka2603 Ďakujem..
      zbaliť

    Narok na podporu v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.