Zavrieť

Porady

Cesta do USA

Potrebujem ísť do USA (Los Angeles)za chlapom dohodnúť sa pre pracovný pomer. Lendže ... Nemám žiadneho príbuzného ktorý by vyplnil petíciu alebo zamestnávateľa ktorý by vyplnil tú petíciu a dal na neviem presne aký úrad...aby som dostal pracovné víza. Keď som pozeral nepristahovalecké víza tak pri žiadnom nesmiem pracovať ani sa tam dostať na dlhšie ako 90 dní ... Moja otázka teda znie , či vie niekto o aké vízum mám žiadať keď tam chcem ísť na dlhšie ako rok a chcem tam robiť , resp. či môžem tam ísť na turistické víza a potom keď tam budem tak požiadať o nejaké iné aby som tam mohol žiť a pracovať.
3 komentárov     zbaliť
misoft Čítaj:
https://www.ustraveldocs.com/sk_sk/sk-niv-typework.asp
Petíciu vyplňuje a na US úrady zasiela ZAMESTNÁVATEĽ. A keďže ešte žiadneho nemáš - nie je ani petícia.
Najprv by si mal mať potenciálneho zamestnávateľa, ktorý by ťa potreboval - spísali by ste predbežnú prac. zmluvu (dá sa aj na diaľku) - on by vyplnil petíciu, zaslal na imigračné a ty (v prípade schválenia) by si si šiel na US konzulát pre pracovné víza (zadarmo to nie je).
Ale otázka - máš takú odbornosť, ktorá je v USA najviac žiadaná? Lebo pekárov, stavbárov, úradníkov a iné manuálne činnosti NEPOTREBUJÚ - majú tam dosť takých. Musel by si byť aspoň 5násobný atómový vedec s troma titulmi pred a desiatimi za menom, aby ťa v USA chceli.
MichalMedveď O tomto všetkom viem ... Ja sa pýtam o aké vízum (okrem pracovného)môžem žiadať aby som tam mohol zoatať aspoň rok a zarábať lebo nemám na to aby som vyžil rok bez príjmu... Či existuje dáke iné vízum vďaka ktorému by som sa mohol presťahovať do usa a pracovať tam bez toho aby som sa musel s niekým oženiť ...
misoft Okrem pracovného (alebo zelenej karty) ŽIADNE! Ak ťa načapú - bude to porušenie US imigračných zákonov - za toto sa tam SEDÍ a potom budeš vykázaný a zákaz vstupu. Neviem presne koľko - ale menej ako 5 rokov to nebude. A potom ti ani pracovná zmluva a petícia od zamestnávateľa nepomôže - už budeš v systéme. A ani sobáš nie je riešenie - majú právo preverovať, či to nie je účelové manželstvo.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Ked sa chces ist dohodnut, stacia ti aj turisticke viza, dohadovat sa predsa nebudes rok. To predsa este pracovat nebudes.
  Ak sa dohodnes a mal by si tam pracovat, musi uz toje pracovne viza potvrdit zamestnavatel.Az potom mozes zacat pracovat.
  Dalsia moznost je, ziskat zelenu kartu a ist tam na nu.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.