Zavrieť

Porady

Predĺžená rodičovská

Dobrý deň,prosím Vás syn ma epilepsiu a môže chodiť do škôlky iba do pol 12tej.Ja som slobodná matka.Môžem ísť na predĺžený rodičák alebo to by musel byť len doma?Ďakujem za info
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Co rozumies predĺženým rodicakom, poberanie rodičovského príspevku po dovrseni troch rokov veku?
majdis Ano ako pisete...
majdis Davku mam do februara ano.Vyplatili by mi to potom aj spatne kym sa to bude vybavovat?Alebo radsej poziadat uz v januari?
ivka70 Nic by ti spatne nevyplatili, neda sa sucasne poberat davku v nezamestnanosti aj RP.
Cize schvalneim RP by ti vyplacanie davky v nezamestnanost pozastavili.
Treba si uvazit, co sa ti oplati viac a k takemu terminu aj poziadat o posudenie.
majdis Oplati sa mi viac davka tak kedy poziadat ked davku mam do februara?A kym to vybavia cca 30dni tipujem cize februar bez penazi....
ivka70 Vyplatia ti to odo dna schvalenia, aj spatne, Ved si mozes zistit terminy aj skor na UPSVaR.
majdis Prepacte ake terminy?
veronikasad O rodičovský príspevok ziadaj az po skončení poberania dávky v nezamestnanosti, lebo ak ti ho priznaju ododna podania žiadosti, davku v nezamestnanosti budes musiet vrátiť. Finančnú situáciu do schvalenia ziadosti si budes musieť riešiť inak ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes poberat rodicovsky prispevok do 6 rokov dietata, ak to vyzaduje jeho zdravotny stav a zaroven dieta moze chodit na pol dna do skolky, ak to jeho zdravotny stav umoznuje.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zdravotny stav dietata posudzuje posudkova komisia UPSVaR na zaklade doporučenia pediatra. Pokial tvoj pracovny pomer trva, treba o predlzeny rod.prispevok ziadat v dostatočnom predstihu pred dovŕšením troch rokov veku dietata a oznámiť to zamestnavatelovi.
    majdis Som evid.na Urade prace,syn mal uz 3roky.Choroba prisla az teraz.
    Katy a R no tak požiadaš teraz - posúdenie ale chvíľku trvá.. ak poberáš dávku v nezamestnanosti - tak zatiaľ máš príjem poriešený - či?

    Predĺžená rodičovská

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.