Zavrieť

Porady

"predlžená" rodičovská dovolenka a škôlka

dobrý večer,
som dobrovolne na "predlženej" rodičovskej dovolenke do 6 veku dieťatka. nepoberám žiadny príspevok. externe študujem vysokú školu. chcela by som umiestniť dieťa na 4 hodiny do škôlky. prestane za mňa štát platiť poistenie? stretám sa z rôznymi protichodnými debatami na tuto temu, aj na sociálnom mi jedna pracovníčka tvrí ano, druhá nie.
vopred dakujem za odpoved
Usporiadat
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Jasné, že potrebuješ pri štúdiu viac kľudu. Ja by som nič neskúmal. Veď o tom, že dieťa je umiestnené v škôlke nemusí nikto vedieť. Existujú aj rôzne fyzické osoby (mamičky na MD), ktoré si privyrábajú touto činnosťou.
0 0
claudi claudi

claudi je offline (nepripojený) claudi

lenže ked je dieťa umiestnené v škôlke , tak oni to musia nahlasit, takisto ako aj ja na socialnom. ja len nechcem aby štát neprestal za mňa platiť poistne.
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

DušanČ Pozri príspevok
Jasné, že potrebuješ pri štúdiu viac kľudu. Ja by som nič neskúmal. Veď o tom, že dieťa je umiestnené v škôlke nemusí nikto vedieť. Existujú aj rôzne fyzické osoby (mamičky na MD), ktoré si privyrábajú touto činnosťou.
O tom, že je dieťa v škôlke sa vie. MŠ odovzdáva zoznamy a raz za určtý čas si to sociálka kontroluje kvôli rodičovským príspevkom, ak rodič "náhodou" zabudne nahlásiť, že jeho dieťa do 3 rokov navštevuje MŠ. Samozrejme mám na mysli štátne škôlky, nie súkromné.
0 0
claudi claudi

claudi je offline (nepripojený) claudi

poradí mi niekto
0 0
claudi claudi

claudi je offline (nepripojený) claudi

endrju Pozri príspevok
V čom? Diskusia k Tvojmu problému tu bola. Ktorá otázka podľa Tvojho názoru zostala nezodpovedaná?
Do akej škôlky chceš umiestniť dieťa? Do súkromnej alebo do štátnej?
no jednoducho k tomu či môžem alebo nemôžem dať dieťa do štátnej škôlky na 4 hodiny, ked nepoberám žiadny príspevok !!! len za mňa štát platí dôchodkové poistenie a ked ho dam do škôlky či neprestane za mňa platiť štát.
pričom jedna pani na sociálnom tvrdí bez problémov ked som študentkou vysokej školy , a druhá v žiadnom prípade. ked mi to nevedia povedať už tam, tak ja naozaj neviem
ale nechala som to už tak, od septembra ho dám a budem si radšej platiť sama.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...ono asi fakt záleží od toho, či a kedy sa na to príde... Švagriná mala nahlásenú predĺženú materskú...a dieťa chodilo 3 roky na celý deň do škôlky...a prepieklo sa to... Teraz je už školáčka, švagrinka pracuje...zatiaľ problémy nemali...
0 0
claudi claudi

claudi je offline (nepripojený) claudi

veľmi krásne ďakujem za odpoveď, vytlačilo som tie zákony a predložím našim slečnám na sociálnom , ešte raz vďaka za láskavosť
0 0
holos holos

holos je offline (nepripojený) holos

Dobrý večer
moja manželka je na rodičovskej dovolenke ktorá v máji jej končí ( dieťa dovŕši tri roky) Moja otázka je či sa dá predĺžiť rodičovská dovolenka ak manželka v októbri opäť nastupuje na materskú dovolenku s druhým dieťaťom. Ďakujem
Naposledy upravil holos : 30.03.10 at 16:02 Dôvod: doplnenie
0 0
Janula1 Janula1

Janula1 je offline (nepripojený) Janula1

Dobrý deň,
ja by som sa chcela spýtať, ako je to v tomto období, že keď má niekto predlženú rodičovskú dovolenku, môžem dávať dieťa do štátnej škôlky na celý deň? Viem, že sa tam niečo menilo, ale neviem, ako je to teraz v roku 2012? Prosím, dajte mi niekto vedieť. Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janula1 Pozri príspevok
Dobrý deň,
ja by som sa chcela spýtať, ako je to v tomto období, že keď má niekto predlženú rodičovskú dovolenku, môžem dávať dieťa do štátnej škôlky na celý deň? Viem, že sa tam niečo menilo, ale neviem, ako je to teraz v roku 2012? Prosím, dajte mi niekto vedieť. Ďakujem
Popri poberaní RP je možné pracovať aj napriek tomu, že je dieťa v škôlke.
0 0
Janula1 Janula1

Janula1 je offline (nepripojený) Janula1

A môže byť v škôlke na celý deň alebo iba na 4 hodiny? Ďakujem pekne za odpoveď.
J.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janula1 Pozri príspevok
A môže byť v škôlke na celý deň alebo iba na 4 hodiny? Ďakujem pekne za odpoveď.
J.
Nie je tam obmedzenie.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Janula1 Pozri príspevok
A môže byť v škôlke na celý deň alebo iba na 4 hodiny? Ďakujem pekne za odpoveď.
J.
Poberáš aj rodičovský, alebo si na neplatenej? Budeš zamestnaná?
0 0
Janula1 Janula1

Janula1 je offline (nepripojený) Janula1

Ja som zatiaľ na rodičovskej, deti majú 3 roky až v januári. Len mám ísť aj do zamestnania, počítajú so mnou po skončení rodičovskej dovolenky, lenže mám taký problém, že mi deti nezobrali do škôlky, i keď obaja budeme pracovať, ale mala by som aj takú možnosť, že si môžem vybaviť rodičovskú do 6 rokov platenú, lebo syn je po ťažkej operácií z neurologického hľadiska. Tak mi tiež lekár poradil, že by som mohla na 4 hodiny pracovať, aj by som mohla poberať rodičovský a tiež by mi mohol chlapec chodiť do škôlky ale iba na 4 hodiny. Že je to takto obmedzené.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nie, do škôlky môže chodiť aj na 8 hodín, ty môžeš pracovať.. pýtala som sa preto, lebo ak by dieťa pri neplatenej rodičovskej bolo v škôlke viac, ako 4 hodiny, neplatil by za teba zdravotné odvody štát.. ale keď budeš zamestnaná, u teba je to bez problémov.. pri poberaní RP môžeš normálne pracovať..
0 0
Janula1 Janula1

Janula1 je offline (nepripojený) Janula1

Takže ak dobre rozumiem, ak by som brala aj naďalej rodičovský príspevok, môžem aj pracovať a môžu mi deti chodiť do škôlky aj na 8 hodín. Ale keby som bola na neplatenej rodičovskej, tak deti môžu chodiť do školky len na 4 hodiny.
Ďakujem pekne za odpoveď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janula1 Pozri príspevok
Takže ak dobre rozumiem, ak by som brala aj naďalej rodičovský príspevok, môžem aj pracovať a môžu mi deti chodiť do škôlky aj na 8 hodín. Ale keby som bola na neplatenej rodičovskej, tak deti môžu chodiť do školky len na 4 hodiny.
Ďakujem pekne za odpoveď.
Ak budeš pracovať, dieťa bude v škôlke, nárok na RP nestratíš.
0 0
Janula1 Janula1

Janula1 je offline (nepripojený) Janula1

Ďakujem za odpoveď, a tiež to platí, ak budem na 6 ročnej platenej rodičovskej dovolenke, tiež môžem pracovať? lebo neviem, či sme sa dobre rozumeli, ja som sa pýtala aj na 6 ročnú platenú rodičovskú.
Ďakujem :-)
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Janula1 Pozri príspevok
Takže ak dobre rozumiem, ak by som brala aj naďalej rodičovský príspevok, môžem aj pracovať a môžu mi deti chodiť do škôlky aj na 8 hodín. áno Ale keby som bola na neplatenej rodičovskej, tak deti môžu chodiť do školky len na 4 hodiny. môžu aj na 8, len štát by za teba neplatil odvody do ZP.. /platí len vtedy, ak je dieťa v škôlke najviac 4 hodiny/
Ďakujem pekne za odpoveď.
v texte
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Janula1 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, a tiež to platí, ak budem na 6 ročnej platenej rodičovskej dovolenke, tiež môžem pracovať? lebo neviem, či sme sa dobre rozumeli, ja som sa pýtala aj na 6 ročnú platenú rodičovskú.
Ďakujem :-)
Áno, môžeš pracovať a ak to zdravotný stav dovoľuje, dieťa môže byť v škôlke aj 8 hodín, o RP neprídeš..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať