Zavrieť

Porady

Testovanie na Covid vo firme

Dobrý deň, vo firme sme mali pozitívneho zaemstnanca. Vedenie firmy sa rozhodlo pretestovať zamestnacnov antigénovými testami. V stredu sme oznámili zamestnacom (oznámenie na nástenke), že sa vo firme budú testovať včetci zamestnaci antigénovými testami. Poobedná zmena mala byť otestovaná pred nástupom na zmenu. Jeden zo zamestnancov sa odmietol testovať. Riaditeľ firmy mu oznámil, že nemúže nastúpiť na zmenu, že ohrozuje zamestnancov. Teraz sa zamestnanec vyhráža, že mu zamestnávateľ nepridelil prácu, žiada prekážku na sztrane zamestnávateľa + náhradu mzdy. Prosím Vás, aký je Váš názor? Ďakujem.
5 komentárov     zbaliť
ivka70 A co firma oficialne deklarovala k povinnosti podrobit sa testu?
Dodefinovala podmienku pristupu na pracovisko negativnym testom aspon internym predpisom a oboznamila s tym zmestnancov pred danym dnom? Cize existuje nieco oficialne, na zaklade coho nebol pusteny na pracovisko?
sisla1974 nie, nemali sme nic deklarovane, toto je ten problem. Bolo to len ustne oznamenie riaditelom firmy. Ako tto vieme nejako zachranit?
sisla1974 Mame len vyhlasenie, ktore sa tykalo celoplosneho testovania a tam sme vyhlasili, ze vstup na pracovisko bude len s platnym certifikatom a ake ma zamestnanec moznosti.
ivka70 To vyhlasenie sa ale netyka tohto testovania a certifikaty uz v stredu platne neboli.
Spatne asi nic neurobite, aby ste neobchadzali zakon.
Dala by som mu tu prekazku na stredu, kedy ste ho poslali domov z prace. Mali ste mu dat rovno podpisat dovolenku ako alternativu.
A ziadala, aby zdokladoval, preco nenastupil na zmenu vo stvrtok a piatok, pripadne mu tam dala absenciu. Pretoze asi nema ziadny podklad pisomny, ze nemal na zmenu nastupit.
A doplnila interne predpisy tak, aby ste sa tomu nabuduce vyhli.
sisla1974 Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  annova je offline (nepripojený) annova

  annova
  Preco by sa musel testovat antigennymi testami, moze aj PCR. Nemozete ani internym predpisom nariadit taketo testovanie. Mali ste oznamit, ze budete pozadovat bud antigenny test-zadarmo, ale PCR test. Bol uvedeny pracovnik vobec v kontakte s infikovanou osobou, alebo bol aspon predpoklad, ze sa mohli stretnut? pretoze ak nie, tak bola prekazka na vasej strane. Mali ste so zamestnancami komunikovat prostrednictvom ich nadriadenych, urcite by nebol takyto problem.
  Naposledy upravil annova : 22.11.20 at 00:07
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Pidgey Zamestnavatel zmeni nazor? teda neviem aku by musel mat poziciu, ale ja osobne by skor ako zamestnavatel takeho zmestnanca prepustil.....teda ani nie ze odmietol ten test,ale za ten zvysok okolo toho......tu nejde ani o buzeraciu, alebo nieco take...osobne si myslim ze takyto ludia to nemaju v hlave upratane.....a teda by som si nevedel predstavit dalsiu spolupracu.. Jasne, iba si domyslam,ale podla popisu ibe o vychcaneho obmedzenca....mozem sa mylit.
  marleau .
  Pidgey .
    zbaliť

  Testovanie na Covid vo firme

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.