Zavrieť

Porady

13. dochodok

Pozeral som kalkulacku socialnej poistovne o vyske 13. dochodku. To vazne dostanem 50 € pri dochodku 1950 € ? Nechce sa mi tomu verit, asi je niekde chyba
18 komentárov     zbaliť
marjankaj A to je veľa?
Tweety Janko, isto sa mu to zdá málo.
marjankaj Veď nech sa vyjadrí sám. Možno chcel iba nasrať ľudí.
kopretinka Ja by som ti nedala NIČ
marjankaj Našťastie je vo vláde Matovič a nie ty.
veronikasad Cakal si viac?
Mila123 Suli dráždi........
misoft Nááááá... hádam by si nechcel 5000€.
A čuduješ sa, prečo len 50€ - tu sa kukni - chytrolín...
https://www.topky.sk/cl/10/1959433/V...-si-prilepsite
veronikasad 5000€ nie, ale za Fica by dostal cca 460€
bjuty smis fico vládol 12 rokov
kedy dal 460 ???
veronikasad Bol schválený pre rok 2020
bjuty smis iné som sa pýtal....
za tých 12 r. dokopy tolko nedal
buchač Ja by som povedal, že je to dosť blbá otázka.
Pochybujem, že by niekto s tak vysokým dôchodkom nevedel, že aký dostane ten 13ty...
veronikasad Juraj, ak by bola v platnosti Ficova novela, tak v roku 2020 dostane cca 460€ bez ohladu na výšku dôchodku
buchač Veronka...ale to ja všetko dobre predsa viem.
Dokonca sa to dotýka aj mňa...tiež dostanem len " na kávu "...

ALE znova zopakujem...jedinec s tak vysokým dôchodkom určite nemakal s lopatou, ale bol niekde inde. Takže by som predpokladal, že aj rozumovo by mal byť niekde inde....či ?
...a ani nevravím, že ohľadom tejto informácie už bolo popísaného teda dosť.
ALE na druhej strane ? Občas čo tu čítam za otázky (trebárs aj od účtovníkov), tak sa teda fest riadne čudujem.

Dalo by sa kľudne aj povedať, že šulino si tu robí prdel....a to je skôr viacmenej u mňa istota v názore.
marjankaj Buchy, šak každý nepočíta každé euro ako ty.
buchač ...čo už...ja ti mám dôchodky tri...dokopy do tých 3.500€. To mám na kávu, benzín a cigy.
Keby manželka nemala príjem do 10 litrov, tak nevyžijeme.
marjankaj A to ešte nechlastáš, nedroguješ, ani sa nehráš na superotecka..... no máš to ťažké
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Áno, pri dôchodku nad 909€ aj nejaké drobné je to 50€. Hranica vŷšky dôchodku nie je obmedzená, 13. dostane každý.
Sulli Dakujem za odpoved. Len ma to prekvapilo. Za minulej vlady som nikdy nedostal nic. Predpokladal som, ze aj teraz je urceny nejaky strop. Preto som sa domnieval, ze je chyba v kalkulacke socialnej poistovne

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.