Zavrieť

Porady

Koniec pracovného pomeru a zamestnanec je stále na PN

Zamestnanca sme prijali na dobu určitú od 8.10.19 do 7.1.21...
Zamestnanec je na PN od 1.4.2020 a PN-ka trvá ešte stále. Mám prosím čakať do ukončenia PN a ukončiť prac. pomer? A čo s dovolenkou , ktorá mu ostala? Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, PP na dobu urcitu skonci aj cez PN.
    Ak by si cakala, prejde automaticky na dobu neurcitu.
    Dovolenku v januarovej vyplate preplatis (treba spravne prepocitat narok).


    Prepocet naroku na dovolenku:
    rok 2019 - dovoleka za odpracovane dni 2/12 rocnho naroku
    rok 2020 - rocna dovolenka kraten o dni PN ,tych bol od 1.4. do konca roka 197 = 100+21+21+21+21+13 --> kratenie o 5/12, narok 7/12 rocneho naroku.

    Jeho narok spolu teda pri rocnom naroku 20 dni je 1,5 + 11,5 = 13 dni, cerpanych 4 dni, preplatis 9 dni
    pri rocnom naroku 25 dni 4+ 14,5 dna = 18,5 dna, cerpal 4 dni, preplatis 14,4 dna.
    Naposledy upravil ivka70 : 12.01.21 at 09:26 Dôvod: doplnene
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janka 24 ďakujem veľmi pekne a dovolenku preplatiť celú? bolo to z jeho strany vypočítavé.. dovolenka mu ostala 21 dní za 2020 a vypočitať pomer za 7 dní 2021?
    Mila123 zostatok dovolenky preplatiť, za rok 2021 mu predsa nevznikne nárok na D žiaden, a za rok 2020 mu ostalo až 21 dní dovolenky? nejako veľa, je pravda neprepočítala som ju lebo chýba základný fakt, či od 01 01 2020 - 31 03 2020 odpracovala aspoň 60 dní....
    veronikasad Aky má ročný narok za rok 2020? Ako si vypočítala ten zostatok za rok 2020?
    ivka70 Jeho narok za rok 2019 bol 2/12 rocneho naroku a za rok 2020 mu rocny narok (lebo do marca odpracoval viac ako 60 dni) kratis o dni PN. V roku 2021 narok vobec nevznikol.

    Z toho naroku odpocitas cerpane a zvysok preplatis.
    Janka 24 Ved prave , odpracoval celý január až marec a za tieto 3 mesiace vyčerpal 4 dni.....takže teraz už neviem ako to mám robiť..prepáčte
    ivka70 a kolko ma rokov? mal v roku 2019 uz 33, cize narok na 25 dni dovolenky?
    doplnila so mti do odpovede vypocet
    veronikasad Spocitaj si pracovné dni PN, vrátane sviatkov za rok 2020
    Janka 24 Dakujem velmi pekne...ste všetky velmi zlate
      zbaliť

    Koniec pracovného pomeru a zamestnanec je stále na PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.