Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dobrý deň, ako môžem požiadať o daňový bonus na dieťa za rok 2018? V DP za 2018 som nedopatrením nezaškrtol XIV.oddiel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podat dodatocne danove priznanie - formular platny k tomu roku najdes na stranke financnej spravy.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Spoj sa so správkyňou dane, ak boli ostatné časti DP vyplnené správne, možno ani nebude treba podať dodatočné DP za rok 2018. Problém vyriešiš cez osobitné podania - zrejme si podával DP typu B,
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zifcak ďakujem
    zifcak Ďakujem, môžeš mi to bližšie vysvetliť?
    kn-alka aký typ DP si podával? A alebo B? podával si elektronicky?
    zifcak podával som B elektronicky, aj teraz mám podať žiadosť elektronicky len neviem ako to spraviť
    kn-alka Katalógy-katalóg formulárov-podanie pre FS-správa daní - všeobecné podanie pre finančnú správu - všeobecné podanie-správa daní

    zaškrtneš žiadosť, vyplníš kolonky a do textu nezabudni číslo pôvodného podania a vysvetlenie, že si zabudol označiť v XIV žiadosť
    zifcak Ďakujem
    veronikasad volal si so správcom dane na DU ?
    zifcak áno, kázala mi podať žiadosť elektronicky
    veronikasad daňové priznanie si podával sám alebo účtovníčka ? Bol v ňom uvedený účet na ktorý ti majú poslať preplatok dane, resp. DB, dieťa si uviedol v DP ?
    zifcak Ďakujem, už to mám poriešené
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.