Zavrieť

Porady

NČZD na manželku

Rozvedení manželia- k 1.4.2020, manželka je na rodičovskom dovolenku a mala celý rok príjem cca 5000€, môže si rozvedený manžel uplatniť nčzd za 4 mesiace?
Naposledy upravil ivka70 : 27.01.21 at 11:44 Dôvod: í
5 komentárov     zbaliť
kn-alka príjem 5000 je aký príjem? z čoho?
veronikasad Do .31.3. zili v spolocnej domacnosti?
svetielko príjem zo zavislej činnosti za rok 2020, a RZD jej vykona zamestnávateľ,
svetielko nie nežili v spoločnej domacnosti ,
veronikasad Manzel nemá nárok na uplatnenie NCZD na manželku.
Aj keby do rozvodu v spolocnej domacnosti zili, pri príjme ktory uvadzas, po odpocitani zaplateného poistneho, by nárok na pomernu cast nczd na manželku nevznikol.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak by žili v spoločnej domácnosti, mohol by si uplatniť len za tri mesiace trvania manželstva, Ale kedže jej celoročný príjem znížený o zaplatené poistné je vyšší ako celková NČZD, ktorú by si mohol uplatniť ak by žili v spoločnej domácnosti, tak by aj tak na uplatnenie vyšla nula. Oni nežili, ak by aj mala nižší príjem ako NČZD, tak ju nemohol uplatniť, kedže nie sú splnené zákonné podmienky §11.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.