Zavrieť

Porady

Je legálne mať led pasiky v interieri auta ?

zdravičko
chcel by som sa informacne opýtať , že keď si dám led pasiky do auta v predu budu nad nohami a vzadu budu pod prednymi sedadlami (pridam obrazok ako to myslim)
budu s tym mat problem na stk alebo ked ich vtedy vypnem nebude s tym problem, je to vobec povolene
dakujem
led.jpg  
6 komentárov     zbaliť
buchač Preštuduj Zákon 464/2009 §7
SP4YKO Vdaka ale ked vidim kelo stran tam je tam neznam ci sa do toho dakedy pustim ale vdaka
buchač Čo ťa ledky oslepili, že nevidíš, o aký § sa jedná ?
Veď som ti jasne napísal, že ide o § 7 (slovom PARAGRAF SEDEM).

Kto tu vraví niečo o čítaní celého zákona ? Lebo ja nie.
misoft Ďuri, keď už píšeš, tak usmerni poriadne!
Zák. 464/2009 §7 ods.3.
teda môže si ich tam nadrbať do aleluja. Je to vnútorné osvetlenie.
SP4YKO (Včera 21:13) Vdaka ale ked vidim kelo stran tam je tam neznam ci sa do toho dakedy pustim ale vdaka
-------------------------------------------
A to je práve chyba! Najskôr hľadaj, potom sa pýtaj... a takéto veci by si mal zhruba vedieť.
buchač misoft (Dnes 00:36) Ďuri, keď už píšeš, tak usmerni poriadne!
======================
Výkričník na konci ??? Pfúúúú...to mi akože rozkazuješ ?
Málo...mne mohol rozkazovať len dvaja - mama a foter...ani manželka nemá nárok.

Usmernenie ? Chlapec môže byť rád, že som mu dal aj daný paragraf a nie iba číslo zákona.

Že by mal chlapec vedieť ? Toto nemôžeš myslieť vážne.
SP4YKO Klud ujo , uz som to nasiel , nezloste sa to nerobi dobre ked sa clovek zlosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vyhláška 464/2009 už neplatí, bola zrušená. Aktuálna vyhláška je 134/2018. O svetlách pojednáva § 16 . Len tam nikde neviem nájsť usmernenia o vnútornom osvetlení vozidla.

    Podľa mňa takéto dodatočné interiérové osvetlenie, ktoré nie je montované od výroby nie je povolené.
    Naposledy upravil Chobot : 05.03.21 at 08:41
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Omyl! Táto vyhláška upravuje niektoré § zákona 106/2018 a nie vyhlášky 464/2009. Pokiaľ si to prečítaš, uvádzajú sa tam i § pôvodného zákona, k ktorým zmeny patria.
    Preto niečo o vnútornom osvetlení sa nič nepíše, pretože sa predchádzajúce znenie nemenilo.
    Rozlišuj ZÁKON a VYHLÁŠKU, ktorou sa ZÁKON upravuje, mení, upresňuje.
    Zákon je viac ako vyhláška, vyhláška musí mať základ v zákone.
    Chobot Nerozumiem ti, čo si napísal. Veď pôvodne bol zákon č. 725/2004 o podmienkach prevádzky vozidiel. K nemu bola vyhláška č. 464/2009.

    Potom prijali zákon č. 106/2018, ktorý zrušil zákon č. 725/2004 aj vyhlášku 464/2009. K zákonu č. 106/2018 bola prijatá nová vyhláška č. 134/2018.

    Takže teraz platí zákon č. 106/2018 a vyhláška 134/2018. Všetko ostatné uvedené vyššie je už zrušené a neplatné.

    A kde vo vyhláška je uvedené, že vnútorné osvetlenie je povolené. Ani v tom ods. 3 sa nič nepíše o vnútornom osvetlení vozidiel.

    Rozlišujem zákon a vyhlášku. Ale rozlišuj aj to, čo je platné a čo už nie. A vyhláškou sa zákon nemení ani neupravuje. Vyhláška môže len upresniť niektoré ustanovenia zákona.
    misoft Ono, keď sa to vezme - pokiaľ nie je v tom uvedené niečo o vnútornom osvetlení (teda nie je presne popísané, čo je vnútorné osvetlenie, čo tam patrí a čo nepatrí) - čo nie je ZAKÁZANÉ - je POVOLENÉ. Ak by sa v tom vŕtali - na ako základe by to vyhodnotili, keď v zákone o tom nie je ani slovo?
    buchač Len tam nikde neviem nájsť usmernenia o vnútornom osvetlení vozidla.

    Podľa mňa takéto dodatočné interiérové osvetlenie, ktoré nie je montované od výroby nie je povolené.
    Naposledy upravil Chobot : Dnes at 09:41
    -----------------------------
    Lebo ani nenájdeš ?

    Dodatočné osvetlenie od výroby sa týka vonkajších svetiel. Povolené je...ALE je potrebné prejsť cez homologizáciu.
    ====================
    A kde vo vyhláška je uvedené, že vnútorné osvetlenie je povolené. Ani v tom ods. 3 sa nič nepíše o vnútornom osvetlení vozidiel.
    -----------------------------
    Kde ? Nuž prichádza na rad stará klasická veta :

    " Čo nie je zakázané, tak je to povolené. "
      zbaliť

    Je legálne mať led pasiky v interieri auta ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.