Zavrieť

Porady

Keď to mešká

Milé poraďáčky - maminy, ale i dcérenky, ktoré takýmto niečím prešli. Prosím o radu. Dcéra držala a ešte určite aj drží (len mi to nechce priznať) diétu a prestala mať menzes. Zatiaľ má pauzu cca 2 mesiace. Keď jej poviem, že musíme ísť k lekárovi, povie mi, že aj spolužiačky majú takéto problémy.
Neviete, aký to môže mať dopad celkovo na zdravie a celý organizmus?
Vďaka za vaše skúsenosti.
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Asi by bolo najmúdrejšie zistiť akú diétu to vlastne drží, skúsiť odsledovať jedálniček, koľko kg vlastne za ten čas schudla a zároveň sa poradiť aj s lekárom odborníkom či už gynekológom alebo endokrinológom-zatiaľ bez dcéry.
Našťastie tento problém nemám ale domnievam sa že toto by bol vhodný postup.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Ona zase až tak strašne veľa neschudla, ale vidím, že neje "normálne". Viem, otázka je, čo je to normálne. Napr. nenaraňajkuje sa s nami - čo ja viem, chlieb s maslom a šunkou. Ale vidím ju, ako zje napr. 1/2 balenie nutely. Keď jej vyčítam, že to nie je OK, povie, že to je maškrta. Len sa bojím, že toto je zároveň aj jej strava. Už sa ani normálne nevieme rozprávať, lebo tvrdí, že o inom sa s ňou ani nebavím. Lenže nechápe, že ja už mám o ňu strach.
0 0
ivetuska ivetuska

ivetuska je offline (nepripojený) ivetuska

Ja by som povedala,ze ak je v zaciatkoch menzesu,t.j.ze ho mala len zopar krat, tak je to normalne. Ale ak ma viac rokov menzes, tak by som isla k lekarovi a neriskovala by som to.
Iveta
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Súhlasím s Willmou, každopádne sa treba poradiť s lekárom a zistiť o akú diétu ide. Nesprávnou diétou totižto môže v tele stratiť množstvo potrebných látok pre zdravý vývoj a môže to spôsobovať aj poruchu hormónálnej činnosti. Neviem, koľko rokov má tvoja dcéra, ale ak ešte len začína s menzesom, môže to byť normálne. Mám aj ja také skúsenosti, že v prvých mesiacoch sa môžu vyskytnúť aj takéto pauzy a nemusí to znamenať žiadnu vážnu poruchu. Každopádne radou od lekára nič nepokazíš.
0 0
bz5 bz5

bz5 je offline (nepripojený) bz5

Ja by som bola každopádne za toho lekára.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Má 17. Takže menzes má už asi cca 5 - 6 rokov.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

bz5
Ja by som bola každopádne za toho lekára.
Veď aj ja, len ju tam nemôžem dostať.
0 0
ivetuska ivetuska

ivetuska je offline (nepripojený) ivetuska

Tak to neriskujte a nech uz ste tam. Ono to moze byt aj nejaka slusna cista.Tak radsej...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Dohodni sa s lekárom, nech pošle predvolanie akože na preventívnu prehliadku .
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Bože, strašíte ma.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
No ja mám do toho kecať asi najmenej, ale ked matka nieco povie tak by sa to malo splniť. A dostať dcéru k lekárovi by tebe ako matke nemalo robit az taký problém, hlavne ked ti ide o jej zdravie. Zoberiem ju za ruku a ide sa aj ked by som si na to mal zobrat volno a jej by sa to nepácilo.

P.s. A čo tak že je tehotná ?
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Tak ak už má 17 rokov, tak každopádne treba ísť k lekárovi. Ako píše ivetuska, môže ísť o cystu a to už nie je sranda. Je mladá, raz bude chcieť mať deti,rodinu a zanedbanie takýchto pre ňu "maličkostí" jej môže spôsobiť slzy na celý život. V jej veku to bude ťažké pre teba presvedčiť ju, viem, ale treba viac s ňou hovoriť o následkoch toho, čo teraz zanedbá. Možno začne rozmýšľať a tak trochu strach ju k lekárovi nakoniec dostane.
0 0
bz5 bz5

bz5 je offline (nepripojený) bz5

Rozmýšlali ste nad tým, že by pauza nemusela byť len dôsledkom diéty. Nespôsobuje to obavy aj u tvojej dcéry? Ak tam nechce isť sama a ani s tebou, čo keby sa dohodla s kamarátkou a šli na vyšetrenie spolu.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Veľká vďaka Vám všetkým, trochu ste ma postrašili, ale to asi bolo treba - aby som mala motiváciu postrašiť aj ja dcéru. Ozaj asi musím pritvrdiť a byť neústupčivá, aj keď to asi bez sĺz nepôjde.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Jozef I
No ja mám do toho kecať asi najmenej, ale ked matka nieco povie tak by sa to malo splniť. A dostať dcéru k lekárovi by tebe ako matke nemalo robit az taký problém, hlavne ked ti ide o jej zdravie. Zoberiem ju za ruku a ide sa aj ked by som si na to mal zobrat volno a jej by sa to nepácilo.

P.s. A čo tak že je tehotná ?
Jozef, myslíš si, že keď má 17, je to také jednoduché?
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
GabiZ
Jozef, myslíš si, že keď má 17, je to také jednoduché?
Ja predsa netvrdím, že je to jednoduché ! Ale ak mi ide o zdravie dcéry, tak nejaké vrtochy prehliadnem a aj za cenu sĺz a možno urazenia sa, by som nejakým spôsobom dosiahol, aby dcéra k lekárovi išla. Či už sama, s matkou alebo kamoškou. Ale išla. Len toľko som chcel.
A ono ak by v tom meškaní bol väčší problém(nedajbože), tak to môže byť oveľa zložitejšie ako teraz.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Máš úplnu pravdu, tú jednoduchosť som myslela v tom, keď si písal, zoberiem ju za ruku a ideme. Každopádne či už tak alebo tak treba ju donútiť ísť, lebo ak by v tom bolo to čo ty spomínaš, môže dôjsť aj k horšiemu konaniu dcéry, len aby to zakryla. Zuzana, držíme ti palce, verím, že to zvládnete spolu s dcérou bez tých sĺz.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Ešte raz Vám všetkým veľká vďaka. Človeku sa uľaví, keď sa môže niekomu vyžalovať. Naozaj to nie je dnoduché u týchto -násť ročných. Ale hovorí sa: Malé deti - malé starosti, veľké deti - veľké starosti. Svätá pravda. A ja teraz prechádzam obdobím asi "stredných starostí". Nuž čo, nejako to dúfam zvládneme a verím, že to nebude nič vážne.
Ešte raz vďaka.
0 0
elims elims

elims je offline (nepripojený) elims

Ja som mala skusenost s meskanim menzesu dva krat - 1. krat som dost rychlo schudla vplyvom stresu a zmeny prostredia (po nastupe na VS) a 2. krat to bolo sposobene cystou - to som ale mala zaroven velmi silne bolesti.

Osobne si myslim, ze ak to dcere vysvetlite ako normalna takmer dospela zena musi pochopit, ze to nie je sranda.

Prajem vela stastia!
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Čítam tu tému od začiatku a samozrejme súhlasím s tým, že musí ísť na vyšetrenie. Možno má len obyčajný strach ísť k lekárovi. Priznám sa, keď ja som si hladala gynekológa, nemala som žiadne odporúčania, tak som otvorila telefónny zoznam a vybrala si doktora - ženu.
Možno by dcére stačilo vysvetliť, že na tom nič nie je, ísť na vyšetrenie, predsa k zubárovi tiež chodíme a to pravidelne.
Držím palce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať