Zavrieť

Porady

Tovar , ktorý patrí do kapitoly 72 a 7301 SCS, kúpený v hotovosti a odpočet dane

Kúpili sme tovar v hodnote menej ako 1000 eur vrátane s DPH,
od dodávateľa kúpený na pokladničný doklad cez reg. pokladnicu. Dodávateľ nechcel vystaviť faktúru, ktorá by bola s prenosom daňovej povinnosti, pretože nemáme medzi sebou zmluvu o odbere tovaru.
Naša firma ďalej predáva tento tovar ( železo ) na faktúru platiteľom DPH s prenosom daň.povinnosti a cez reg.pokladňu s DPH.
Odpočítala som daň na vstupe ( zjednodušený doklad v zmysle par. 74 ods. 3 zák. DPH ), medzi ktorý patrí aj doklad z nákupu tovaru.
Nejasne si spomínam, že som niekde o tom čítala, ale neviem to nájsť.
Môžem predať tovar, ktorý podlieha pod § 69 ods. 12 zák. DPH aj platiteľovi DPH cez reg.pokladnicu ( teda s DPH), však?
A postupovala som správne, keď som odpočítala DPH z nákupu?
Myslím, že je to správne, ale chcem sa o tom uistiť, pomôžete mi, kde mám hľadať niečo o tejto téme ?
Dúfam, že som všetko nedomotala....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Áno od 1.1.2019 sa pri dodaní vybraných poľnohospodárskych produktov a vybraných kovov a kovových výrobkov ak dodávateľ vyhotoví zjednodušenú faktúru nebude uplatňovať prenos daňovej povinnosti. Od 1.1.2019 sa menia ustanovenia §69 ods. 12 písm. f) a g). Dodávateľ má na výber, môže vyhotoviť faktúru alebo zjednodušenú faktúru. Pri faktúre uplatní prenos a pri zjednodušenej faktúre si odberateľ môže uplatniť odpočet DPH.
    LilyRe Ďakujem pekne

    Tovar , ktorý patrí do kapitoly 72 a 7301 SCS, kúpený v hotovosti a odpočet dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.