Zavrieť

Porady

LCD TV Samsung chybové hlásenie

Dobrý deň,
mám starý LED TV Samsung, dlho mu trvá (niekoľko minút) kým sa zapne či už manuále alebo diaľkovým ovládačom , po zapnutí vypisuje chybové hlásenie "Nenašlo sa nové zar. Preťaž napájanie USB1."
Robí to asi pol roka myslím asi odvtedy sme niečo pozerali z notebooku, ktorý sme mali pripojený cez HDMI.
Skúšal som aktualizovať SW ( FW) ale nepomohlo to.
Ďakujem
Naposledy upravil Pavel B : 13.06.21 at 06:43
Samsung.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pozri sa v Menu, či nemáš nastavené, aby načítavalo USB vstup. Musí byť nastavené TV.

    Mimochodom - podľa hlásenia - niečo v USB máš zapojené a to má priveľký odber - v USB je to do 500mA (teda max. Fleska, alebo ext. disk 2,5". Ak by si používal 3,5" wxt.HDD - musí byť napájaný externe, lebo USB to nezvládne.
    Ak tam nemáš nič strčené - v Menu by malo byť nastavenie do východzích nastavení.
    Niečo podobné

    BTW - TV Samsung - široký pojem - nevidím do tvojej obývačky, aby som zistil presné označenie tej telky.
    Naposledy upravil misoft : 13.06.21 at 10:15
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pavel B Ahoj misoft, vďaka za snahu.
    TV je LE-32B651.
    V USB vstupe nemám nič strčené ;-) akurát tam bol predlžovací kábel aby sa dal jednoduchšie pripojiť USB kľúč.
    V menu pri navolení USB vypíše hlásenie "zariadenie nepripojené ( alebo nenájdené)"
    Jediný obsadený vstup je HDMI v do ktorého má žena strčený Magio box.
    Teraz som zresetoval nastavenia ( dlhším stlačením Exit), ponastavoval som programy a nastavenia ako predtým. uvidím ako sa bude správať.
    Ešte raz vďaka za snahu (y)
    misoft ja mám tiež v Samsungu trvale strčený USB kábel a HDMI kábel, ale nehádže mi žiadne hlásenia. Ale je možné, že práve ten strčený USB kábel u teba môže byť poškodený, pretože okrem dát napája i zariadenie. A pokiaľ hlásil preťaženie - mohol skratovať napájanie USB portu - potom by sa mohlo toto hlásenie objaviť.
    Pavel B Resetoval som TV, problém pretrváva naďalej. Trvá viac ako 10 minút kým sa TV zapne, spočiatku nejde zvuk a v obraze vyhadzuje hlásenie Nenašlo sa nové zar. Preťaž napájanie USB2 - teraz USB 2, predtým USB 1. Keď po nejakom čase TV vypnem a znovu zapnem , funguje normálne. Inými slovami, keď sa zohreje, naštartuje korektne. Nejaký nápad?
    misoft Nápad? Ten starý Samo Sung to najlepšie už má za sebou. Takže asi nové pozeradlo treba.
    Ja mám asi "šťastie" - mám Sama Sunga LE32C450 od 2010 a stále funguje bez porúch. A to je v permanentnej prevádzke.
    Pavel B 92drobček pri všetkej úcte, takú radu si strč hlbokóóó ku Kohlrauschovej riase... aj s tým 20W varičom. Varičom napred ;-)
      zbaliť

    LCD TV Samsung chybové hlásenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.